Co to jest GHS?

Co to jest GHS?

Aby ujednolicić normy w tej dziedzinie na poziomie międzynarodowym, Organizacja Narodów Zjednoczonych stworzyła Globalnie Zharmonizowany System Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów (GHS).

Standardy GHS muszą zostać wdrożone przez producentów, dystrybutorów, odbiorców i importerów substancji i mieszanin chemicznych do 1 czerwca 2015 roku.

GHS to system, który ujednolica sposób komunikowania o towarach niebezpiecznych i zastępuje regulacje na poziomie poszczególnych krajów.

Szablon etykiety GHS

Standardowe elementy etykiety GHS

  • Identyfikator produktu
  • Słowo sygnalizacyjne
  • Piktogramy GHS
  • Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia
  • Zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia
  • Zwroty wskazujące środki ostrożności
  • Informacje dla dostawców
  • Dodatkowe wymagania klienta
  • Elementy wymagane przez rozporządzenie w sprawie etykietowania GHS

Oprogramowanie NiceLabel jest wyposażone w aplikację do projektowania graficznego, która pozwala na łatwe projektowanie szablonów etykiet zgodnych z GHS.

Piktogramy GHS

Etykiety opakowań powinny zawierać piktogramy zagrożeń jako kluczowy element. W systemie GHS dostępne są dwa zestawy piktogramów:

Pierwszy z nich jest przeznaczony do etykiet na opakowaniach lub w miejscu pracy.

Drugi jest używany w transporcie towarów niebezpiecznych.

Rodzaj docelowej grupy odbiorców określi typ i rodzaj piktogramu. Oba typy piktogramów nie mogą być używane jednocześnie.

Prawo określa minimalną wielkość piktogramu i etykiety. Jest ona zależna od objętości opakowania.

Więcej o piktogramach znajdziesz na https://opakowaniachemiczne.pl/prawidlowe-etykietowanie-niebezpiecznych-substancji-chemicznych_rgbl.a

Wyzwania w projektowaniu etykiet GHS

Istnieją pewne problemy związane z tworzeniem etykiet GHS. Oprogramowanie NiceLabel ułatwia pokonanie tych problemów. Nie wymaga ono żadnego niestandardowego kodowania ani tworzenia niezliczonych szablonów.

Masz ograniczoną ilość miejsca: Aplikacja NiceLabel posiada funkcję, która zawija tekst wokół piktogramów. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni.

Funkcja automatycznej adaptacji NiceLabel pozwala na najlepsze wykorzystanie przestrzeni i czytelności. Możesz określić minimalny lub maksymalny rozmiar.

Wsparcie dla różnych języków (Unicode). Na etykietach muszą być umieszczane teksty w różnych językach.

Previous 4 najlepsze sposoby na pozbycie się cellulitu
Next Leczenie alkoholizmu - na czym ono polega?

Może to Ci się spodoba

Czy peeling chemiczny jest warty twojej uwagi?

Peeling chemiczny cieszy się popularnością od wielu lat. Można go wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu przy użyciu specjalnego preparatu. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, które mają zatkane

Co jest lepsze: drewno czy brykiet?

Czy brykiety lepiej spalać w kominku z wkładem niż tradycyjne drewno liściaste? Co z brykietami ze słomy, trocin, torfu lub węgla brunatnego? Jak można przeliczyć brykiety na porównywalną ilość drewna?

Działania Policji drogowej „BUS” i „TRUCK”

W czwartek 16 lutego 2017r. małopolska Policja drogowa na terenie całego województwa przeprowadziła działania ukierunkowane na kontrolę busów, autobusów oraz pojazdów ciężarowych. Szczególna uwaga zwracana była na sposób wykonywania zorganizowanego

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Jak rozwijać swoją firmę? Skuteczne sposoby na rozwój firmy

Jak rozwijać swój biznes i osiągać większe zyski każdego roku. Jak pracować mniej, ale zarabiać więcej. Jak w końcu żyć życiem, które sobie wyobrażałeś, gdy zakładałeś swoją firmę? Oto kilka

Leczenie alkoholizmu – na czym ono polega?

Alkoholizm może być wyniszczającą chorobą, która rzuca cień na rodzinę. Często uważa się, że alkoholizm całkowicie kontroluje sytuację. Utrudnia to osobom cierpiącym na tę chorobę podjęcie leczenia. Osoba z alkoholizmem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź