Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie pracy w czasie wakacji?

Jaki jest najlepszy sposób na znalezienie pracy w czasie wakacji?

Jesteś świeżo upieczonym absolwentem, który szuka swojej pierwszej pracy? A może pracujesz już od jakiegoś czasu, ale jesteś zmęczony tą samą rutyną. Lato to świetny czas na wprowadzenie zmian i podjęcie nowych wyzwań w pracy. Nie musisz poświęcać swoich wakacyjnych planów, aby szukać pracy w czasie letnich wakacji. Dowiedz się, jak znaleźć pracę latem, nie marnując czasu urlopu.

Jak znaleźć pracę będąc na wakacjach?

Pomimo sezonu urlopowego, lato nie wpływa na pogorszenie sytuacji na rynku pracy. Niezależnie od niedoborów pracowników tymczasowych, większość firm funkcjonuje jak dawniej. Wokół tego tematu krąży wiele mitów. Niektórzy zalecają nawet, aby do tematu poszukiwania pracy powrócić dopiero jesienią. Nie daj się jednak zwieść! Pracy można szukać również w okresie wakacyjnym. Po pierwsze, podczas wakacji będziesz miał więcej czasu. Możesz poświęcić kilka dni na aktualizację swojego CV, napisanie listu motywacyjnego i wyszukanie obiecujących ofert pracy. Gdy już znajdziesz coś, co Cię interesuje, a rekruter zaakceptuje Twoją aplikację, łatwiej będzie Ci się przygotować do rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz też być elastyczny w czasie wakacji, np. dostosować się do terminu zaproponowanego przez rekrutera.

 Najtrudniejszy pierwszy krok, czyli jak zacząć szukać pracy?

Należy pamiętać, że wiele firm tworzy zespoły latem, a następnie rozpoczyna pracę nad jesiennymi projektami. Należy pamiętać, że jesień to dynamiczna pora roku. W okresie wakacyjnym gospodarka zwalnia, ale nie powinno to zniechęcać do podejmowania wysiłków. W wielu branżach obserwuje się „sezon ogórkowy”, kiedy to firmy planują kolejne miesiące i rozpoczynają nowe projekty. Wiele firm rozpoczyna rekrutacje w miesiącach letnich, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość pracowników. Warto w tym czasie trzymać rękę na pulsie branży. Trzeba też mieć świadomość, że rekrutacje wakacyjne mogą trwać dłużej niż zwykle, ponieważ zarówno rekruterzy, jak i osoby podejmujące decyzję o zatrudnieniu cieszą się urlopem. Warto więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na informację zwrotną.

Więcej porad na znalezienie wakacyjnej pracy znajdziesz na https://mixerhr.pl/ >>

Dlaczego warto szukać pracy przed nowym rokiem?

Pamiętaj, że lato jest sezonem wolniejszym niż zima i jesień. Niektórzy uważają, że letni rynek pracy jest mniej aktywny niż zimą i jesienią. Nie jest dobrym pomysłem przeglądanie ogłoszeń o pracę i aplikowanie w tym czasie. Twoi kontrkandydaci często odwołują swoje plany na wakacje i przestają śledzić ogłoszenia, co może wpłynąć na proces rekrutacji. W rezultacie Twoje szanse na zatrudnienie wzrastają. Zmniejsza się również liczba kandydatów na jedno miejsce. Lato i wakacje to także świetny czas na refleksję nad swoją karierą i zawodowe podsumowania. Nie daj się pochłonąć błogiemu lenistwu, wakacyjnej regeneracji i odpoczynkowi, ale jednocześnie wiesz, że czas na zmiany. Zrób krok w tył i spójrz na swoją zawodową drogę z dystansu. Następnie zastanów się nad nowymi ścieżkami rozwoju. Może nawet odkryjesz ukryte kreatywne pomysły, które pomogą Ci się zmobilizować, czego Ci z całego serca życzymy!

 Jak zmotywować się do zmiany pracy?

Dobre przygotowanie i zaangażowanie to najlepsze, co można zrobić, szukając pracy w czasie wakacji.

„Nie mogę znaleźć pracy w czasie wakacji ….”” – Jeśli i Ty, ze smutkiem w głosie, wypowiedziałeś ostatnio do siebie to zdanie, czas na zmianę strategii! Łatwo jest stracić motywację z powodu wakacyjnej bezradności i upałów. Nie pozwólcie jednak, by ta letnia nuda Was zatrzymała! Nie możesz sobie pozwolić na to, by lato Cię dopadło, jeśli postanowiłeś część wakacji poświęcić na poszukiwanie pracy.

Twoja skuteczność zależy w dużej mierze od Twojego przygotowania. Zamiast powtarzać te same stare mity na temat letniego zatrudnienia, spójrz na temat z całościowej perspektywy. Na początek stwórz profesjonalne CV. Po drugie, przejrzyj ogłoszenia i jak najszybciej odpowiedz na te, które Cię interesują. Aplikacja mobilna Pracuj.pl jest do tego świetnym narzędziem. Możesz ją zabrać ze sobą na plażę lub w góry. Wysłanie CV zajmie Ci dosłownie kilka sekund. A co więcej, nie ominą Cię żadne wakacyjne atrakcje. Aby zaoszczędzić czas, możesz również skorzystać z innych gotowych narzędzi i rozwiązań.

Jak możesz zaoszczędzić czas na szukaniu pracy?

Ważne jest, aby zrozumieć oczekiwania pracodawców i określić swoje oczekiwania przy szukaniu pracy w czasie wakacji. Wierzyłam, że jeśli teraz nie podejmę decyzji o zmianie pracy, to nie będzie to dla mnie możliwe. Efekty przyszły szybko. Urszula, specjalista ds. spedycji, mówi, że po dwóch tygodniach zaczęłam pracować w nowej firmie.

Jej przykład pokazuje, że nawet podczas wakacji trzeba być konsekwentnym, jeśli chce się szybko zmienić pracę. W lecie nie można się usprawiedliwiać, że nie szukamy pracy… ani nie osiągamy konkretnych wyników. Nie mamy tu na myśli mil przepłyniętych w morzu czy kilometrów przejechanych na rowerze.

Szukanie pracy to też praca – jak ją zorganizować?

Będąc na urlopie, szukaj pracy i czekaj na telefon od rekrutera.

Udział w procesie rekrutacji nie oznacza, że musisz przestać cieszyć się urlopem. Zostaniesz poinformowany, jeśli przejdziesz etap analizy materiałów rekrutacyjnych. Rekruter skontaktuje się z Tobą telefonicznie lub mailowo i zaproponuje termin rozmowy kwalifikacyjnej. Jeśli uznasz, że oferta jest dopasowana do Twoich potrzeb, spełniasz wszystkie warunki, a rekrutacja zamknie się w ciągu kilku dni, skontaktuje się z Tobą rekruter. Zaproponuje on termin rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz spodziewać się, że rekruter zadzwoni do Ciebie w najbliższym czasie, więc upewnij się, że jesteś dostępny. Jeśli nie otrzymasz odpowiedzi od rekrutera w ciągu tygodnia, może się okazać, że inni kandydaci zostali wybrani.

Jeśli okaże się, że termin kolejnego etapu rekrutacji przypada na dzień świąteczny, warto rozważyć wcześniejszy powrót. Warto zapytać, czy możliwe jest spotkanie w innym terminie. Będzie to dogodne zarówno dla Ciebie, jak i dla rekrutera. Każdy zasługuje na przerwę i naładowanie baterii. Możesz również zaproponować wideokonferencję, jeśli rekruterowi brakuje czasu, np. możesz pobrać darmowy komunikator na swój smartfon lub tablet.

Previous Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!
Next Jakie roszczenia można zgłaszać w ramach polisy OC?

Może to Ci się spodoba

Kiedy nerwica może być chorobą zawodową?

Według kodeksu pracy (art. 235) choroba zawodowa występuje wtedy, gdy w wyniku oceny warunków pracy można stwierdzić, że jednoznacznie, lub z wysokim prawdopodobieństwem,  jest ona następstwem szkodliwych dla zdrowia czynników,

Polski rynek nieruchomości handlowych atrakcyjny dla inwestorów

Wysoka aktywność zagranicznych inwestorów na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. W I półroczu wartość transakcji przekroczyła 2 mld euro – podaje JLL. Transakcje na rynku handlowych wyniosły ponad 1 mld euro.

Praca w Małopolsce czeka – co piąta firma będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi ponad 6,5%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

W Małopolsce powstała nowa instalacja przetwarzania odpadów komunalnych o wartości 40 mln zł

Oddana w tym tygodniu do użytku instalacja przetwarzania odpadów komunalnych ZGOK w Balinie zredukuje o około 60 proc. poziom składowania odpadów na terenie zachodniej Małopolski. Zgodnie z decyzją środowiskową zakład może przetwarzać 58 tys. ton

Mieszkańcy Krakowa zgłosili 600 projektów do sfinansowania przez miasto w ramach budżetu obywatelskiego

Warszawa kończy dziś głosowanie nad budżetem partycypacyjnym, krakowianie będą mieli na to czas na przełomie września i października. Wiele z 600 propozycji złożonych w ramach budżetu obywatelskiego potwierdziło priorytety władz Krakowa. Zbieżność oczekiwań mieszkańców

Finansiści oraz inżynierowie będą zatrudniani w Krakowie i we Wrocławiu

Rekruterzy obserwują zwiększoną aktywność branży finansowej. Analitycy, menedżerowie i kontrolerzy finansowi poszukiwani są zarówno na warszawskim rynku pracy, jak i we Wrocławiu czy w Krakowie. W stolicy duże zapotrzebowanie na nowych pracowników wykazują

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź