4 najlepsze sposoby na pozbycie się cellulitu

4 najlepsze sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit nie ma znaczenia, czy jesteś szczupła czy gruba, wysoka czy niska. Pomarańczowa skórka jest spowodowana złymi nawykami żywieniowymi, obcisłymi ubraniami, alkoholem i siedzącym trybem życia. Cellulit może być usunięty na wiele sposobów. Niektóre działają lepiej niż inne, inne gorzej, a jeszcze inne nie są tak skuteczne. Wybraliśmy cztery metody walki z cellulitem, które naszym zdaniem są najbardziej skuteczne i efektywne. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jak możesz pozbyć się cellulitu.

JAK POZBYĆ SIĘ CELLULITU? POZNAJ NASZĄ NAJLEPSZĄ CZWÓRKĘ

Pielęgnacja antycellulitowa wymaga systematycznego podejścia i szybkiego reagowania na problemy, najlepiej we wczesnym stadium. Co to wszystko oznacza? Łatwo jest określić, czy potrzebujesz tego typu zabiegów. Po prostu chwyć palcami fałd skóry wzdłuż ud i przytrzymaj go. Jeśli pojawią się jakieś zgrubienia lub małe grudki, czas podjąć działania. Jakie są najważniejsze punkty do zapamiętania?

Zobacz również: Endermologia – skuteczna walka z cellulitem

1. WODA NA CELLULIT

Woda to ważna broń w walce z pomarańczową skórką. Jeśli nie udało Ci się utrzymać zdrowej diety lub ćwiczeń na cellulit, być może zapomniałaś o odpowiednim nawodnieniu. Twoje ciało zacznie szybciej tracić nadmiar tłuszczu, jeśli zwiększysz spożycie wody. Niewystarczająca ilość wody może powodować zaburzenia w wymianie płynów, co skutkuje zatrzymywaniem wody i szybkim powstawaniem cellulitu. Pozbądź się cellulitu pijąc wodę.

2. DIETA NA POZBYCIE SIĘ CELLULITU

Diety antycellulitowe powinny zawierać pełne ziarna bogate w błonnik oraz owoce i warzywa. Pomagają one w eliminacji toksyn z organizmu i zapobiegają powstawaniu nieestetycznych, podskórnych grudek. Sprzymierzeńcami skórki pomarańczowej są pokarmy słodkie, tłuste i przesolone. Diety na cellulit nie mogą być oparte na przetworzonej żywności. Fast foody nie są rozwiązaniem. Ogranicz słodycze i tłuszcze zwierzęce. Możesz również przeczytać nasz blog na temat indeksu glikemicznego. Rezultaty redukcji cellulitu powinny być widoczne bardzo szybko.

3. MASAŻ JAKO SPOSÓB NA CELLULIT

Choć może nie jest to najprzyjemniejsza rzecz na świecie, masaż antycellulitowy jest bardzo skutecznym sposobem na redukcję cellulitu. Stymuluje krążenie krwi i krążenie płynów, co prowadzi do zniszczenia tkanki tłuszczowej. Masaż można wykonać w profesjonalnym studio lub samodzielnie. Polecamy fusy z kawy, ponieważ dzięki zawartości kofeiny zwiększają spalanie tkanki tłuszczowej. Świetnie sprawdza się również masaż bańką chińską oraz masaż Endermologie. Masaże te zasysają skórę i tkankę podskórną oraz zwiększają ich ukrwienie.

4. ĆWICZENIA POMAGAJĄCE ODWRÓCIĆ CELLULIT

Cellulitu nie da się usunąć samą wodą, dietą i masażami. Regularne ćwiczenia to kluczowy element w walce z pomarańczową skórką. Nie można sobie pozwolić na ustępstwa w tej dziedzinie. Zaleca się wykonywanie każdego rodzaju ćwiczeń, w tym bieganie, pływanie, jazdę na rowerze, pilates. Technologia EMS (elektrostymulacja mięśni) to jeden z najlepszych sposobów na redukcję cellulitu. Pomoże ona zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej oraz pobudzi układ limfatyczny. Rezultaty są widoczne już po kilku treningach, a wykonanie jednego treningu EMS zajmuje zaledwie 30 minut.

Pamiętaj, że cellulit można pokonać podejmując więcej działań. Podstawą powinna być woda, zbilansowana dieta, masaż i ćwiczenia. Ważna jest również regularność i konsekwencja. Powodzenia!

Previous Jak wybrać właściwą siekierę do rąbania drewna? Jak bezpiecznie rąbać drewno?
Next Co to jest GHS?

Może to Ci się spodoba

Krakowscy policjanci dbają o bezpieczeństwo pieszych

28 lutego i 1 marca br. policjanci Komisariatu Policji I w Krakowie  wspólnie z funkcjonariuszami krakowskiej Straży Miejskiej prowadzili akcję pod kryptonimem „Rogatka”. Była ona prowadzona w rejonie Starego Miasta,

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Jak można przestać pić alkohol? Czy to możliwe?

Łatwo jest popaść w alkoholizm. Uzależnienie może być spowodowane wieloma różnymi czynnikami i często zaczyna się niewinnie. Codzienne picie alkoholu może doprowadzić do alkoholizmu i zguby. Uzależnienie to może dotknąć

Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz ogniwa patrolowego, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Dobczycach, w drodze do pracy, uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 32-latek za kółkiem samochodu stwarzał zagrożenie dla innych

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź