Jak rozwijać swoją firmę? Skuteczne sposoby na rozwój firmy

Jak rozwijać swoją firmę? Skuteczne sposoby na rozwój firmy

Jak rozwijać swój biznes i osiągać większe zyski każdego roku. Jak pracować mniej, ale zarabiać więcej. Jak w końcu żyć życiem, które sobie wyobrażałeś, gdy zakładałeś swoją firmę?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć. Każda z nich będzie krokiem we właściwym kierunku. Podczas gdy niektóre z nich mogą wydawać się oczywiste, powinieneś zadać sobie pytanie, czy są one czymś, z czego faktycznie korzystasz na co dzień. Wierzę, że Twoje wyniki się poprawią, jeśli to zrobisz.

Wiele osób zawsze szuka magicznej kuli, która sprawi, że ich firma będzie działać ponownie w ciągu kilku miesięcy.

Czytaj również: Który program do fakturowania jest najlepszy dla Twojej firmy? – sprawdź na https://ferbuy.pl/a,nnfn

  • Firma może się rozwijać tylko wtedy, gdy jej właściciel robi to samo

Możliwe, że Twój biznes uległ stagnacji, jeśli Twoja ostatnia książka, szkolenie lub kurs odeszły w zapomnienie.

Przyjrzyjmy się tej sytuacji na własne oczy. Bycie właścicielem biznesu wymaga ciągłej nauki, ciągłego doskonalenia produktów i usług, a także własnych umiejętności. Jest to ciągły proces uczenia się, który pomoże Ci stać się lepszym człowiekiem.

To może wydawać się absurdalne. Firma jest matematycznie czysta i musi przynosić zyski. Ale uważam, że w tych czasach szybkich zmian można łatwo pozostać w tyle za konkurencją.

  • Rozwiniesz swój biznes, jeśli będziesz cierpliwy

Wierzę w zasadę małych kroków. Tak właśnie zaczynałem swój biznes. Nie miałem czasu ani energii, aby poświęcić mu cały etat, więc każdego dnia robiłem to, co mogłem. Nawet małe kroki się sumują.

Czasami po prostu się nie udaje. To po prostu nie działa. Nie ma znaczenia, co robisz. Klienci nie dzwonią, dostawcy nie odbierają telefonów, produkty wariują, a system pocztowy przestaje wysyłać maile. Chcesz być kreatywny, ale nie masz energii. Kiedy czujesz energię, piszesz pierwsze zdanie swojego artykułu na blogu. Wtedy w kolejnym pokoju pojawia się: „mamoooooooo ….”.

To oczywiste. Życie.

W takich chwilach masz dwie opcje: możesz się poddać i robić krok po kroku. Nie da się zrobić wszystkiego dzisiaj. Zabierz dziecko na spacer, a gdy ono będzie się bawić na placu zabaw, posłuchaj audiobooka. Bez względu na to, jak mały jest to krok, musisz zrobić jeden krok w kierunku rozwoju swojej firmy każdego dnia.

  • Planuj i wprowadzaj zmiany

Planowanie jest bezużyteczne, jeśli nie wiesz, dokąd i jak daleko zmierzasz.

Jeśli nie planujesz, możesz działać w sposób chaotyczny.

Najprawdopodobniej stracisz więcej pieniędzy niż zarobisz, jeśli nie będziesz planować.

Planuj swoje cele sprzedażowe, finanse, wprowadzanie nowych produktów, partnerstwo z innymi firmami, działania marketingowe i rozwój. Trudno jest znaleźć czas, aby zrobić to wszystko w zajęty życia przedsiębiorcy. Jeśli chcesz rozwijać swój biznes, planuj. Smutnym faktem jest to, że większość ludzi zawodzi w swoich planach osiągnięcia swoich celów.

  • Mądrze oszczędzaj

Istnieje różnica między inwestowaniem a bezmyślnym wydawaniem pieniędzy.

Inwestycja w siebie jako właściciela biznesu to moim zdaniem każda inwestycja. Inwestycja w wiedzę, umiejętności i nowe doświadczenia. Wydawanie pieniędzy to nie kupowanie nowego samochodu czy ubrań, których nie potrzebujesz. Nie mam na myśli jeżdżenia starym samochodem czy noszenia znoszonych ubrań. Czasami może warto zainwestować zamiast wydawać.

Jeśli masz pieniądze, aby zrobić jedno i drugie, to świetnie. Ale jeśli nie inwestujesz w swój biznes i siebie, aby się rozwijał, lub wydajesz tylko to, co zarabiasz, nie powinieneś oczekiwać, że rozwój Twojego biznesu będzie tak silny.

  • Marketing, nawet gdy nie jest dobry

Marketing powinien być integralną częścią Twojego biznesu.

Przedsiębiorcy często skupiają się na marketingu i reklamie na początku swojej działalności. Jest to czas, kiedy muszą zdobyć pierwszych klientów, rozpocząć nową działalność lub pozyskać klientów. Reklama nie jest ważna w okresie sukcesu i pieniędzy.

Reklama jest koniecznością, jeśli chcesz, aby Twój biznes się rozwijał. Na początku nie powinna ona przekraczać 50% zysków firmy. Gdy będziesz miał stabilną sytuację na rynku i klientów, którzy będą do Ciebie masowo przychodzić, Twoje zyski będą znacznie większe, więc warto przeznaczyć 5% na marketing. Ale w sposób ciągły.

Jeśli tego nie zrobisz, Twój biznes będzie chaotyczny, a Ty nie będziesz mógł spać spokojnie. Zamiast martwić się o to, jak zdobyć nowych klientów i pracować na okrągło, by realizować zamówienia, będziesz ciągle myślał o tym, jak go rozwijać.

  • Deleguj, automatyzuj, zleć podwykonawstwo

Nie możesz robić wszystkiego, jeśli chcesz przenieść swoją firmę na wyższy poziom. Poza tym, jest to bezcelowe. Jedna osoba jest dobra w jednej rzeczy, a inna jest świetna w innej. Nie ma sensu próbować robić wszystkiego. Marnujesz swój czas, pieniądze i wysiłek. Powinieneś zrobić listę swoich mocnych stron i co one mogą zrobić dla Twojej firmy.

Druga lista powinna być dłuższa i zawierać wszystkie rzeczy, których nienawidzisz robić, w których nie jesteś dobry, które nie wnoszą dużej wartości do Twojej firmy i które lepiej by zrobił ktoś inny.

Teraz poszukaj metod automatyzacji działań z drugiej listy. Spodziewałbym się, że prowadzenie mediów społecznościowych będzie na liście #2. Możesz zaplanować posty na miesiąc przed czasem, więc nie masz kłopotów z tworzeniem i publikowaniem ich każdego dnia. Możesz też zatrudnić kogoś, kto to zrobi.

Pozwól, że dam Ci kolejną podpowiedź. Czy istnieje tańsza konkurencja? Być może zadania, których nie lubisz, możesz zlecić swojej firmie (druga lista). Możesz włożyć swój wysiłek w pozyskiwanie klientów, a nie w to, w czym jesteś najlepszy.

  • Naucz się, jak pracować produktywnie

W dzisiejszych czasach niezwykle trudno jest wykonywać produktywną pracę. Ponieważ ciągle odwracamy uwagę od tego, co ważne, nie możemy się skupić. Nasze mózgi są „wytrenowane”, aby reagować na każde powiadomienie. Jeśli nie nadejdą w ciągu 10 minut, wchodzimy do Internetu, aby zobaczyć, co piszą nasi znajomi. Jakby miał nastąpić koniec świata, informacja będzie pierwsza w mediach społecznościowych. Jeśli nie sprawdzimy przez 10 minut, to będziemy martwi.

Dlatego pracujemy wydajnie przez krótszy czas w ciągu dnia pracy. Koncentracja to trudna umiejętność, której można się nauczyć i która sprawi, że będziesz o wiele bardziej produktywny.

Previous Wyjątkowe sofy do Twojego salonu. Sprawdź nasze inspiracje!
Next Podcinanie włosów w domu. Jak mogę ściąć włosy w domu?

Może to Ci się spodoba

Kolejne oszustwo „metodą na wnuczka”. Małopolska Policja przestrzega i apeluje o ostrożność

W ostatnim okresie czasu w Krakowie jak i na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy (np.  „na syna/córkę”,

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Leczenie alkoholizmu – na czym ono polega?

Alkoholizm może być wyniszczającą chorobą, która rzuca cień na rodzinę. Często uważa się, że alkoholizm całkowicie kontroluje sytuację. Utrudnia to osobom cierpiącym na tę chorobę podjęcie leczenia. Osoba z alkoholizmem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź