Podcinanie włosów w domu. Jak mogę ściąć włosy w domu?

Podcinanie włosów w domu. Jak mogę ściąć włosy w domu?

Aby ściąć włosy w domu, nie musisz używać tylko maszynki. Możesz ściąć każdą długość włosów stosując odpowiednie techniki i postępując zgodnie z instrukcjami. Gdy nauczysz się jak prawidłowo ścinać włosy, już nigdy nie będziesz musiała odwiedzać fryzjera.

Możliwe jest ścięcie włosów bez chodzenia do salonu fryzjerskiego. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze. Masz też pełną kontrolę nad długością włosów po podcięciu. Jak często zdarzyło Ci się, że fryzjer obciął Twoje włosy zbyt krótko? Możesz tego uniknąć, ścinając włosy samodzielnie. Jeżeli do tej pory ograniczałaś się do strzyżenia maszynką, te wskazówki pomogą Ci odnieść sukces przy każdym cięciu nożyczkami. Będziesz zadowolona z efektu końcowego.

Sprawdź także: Umeblowanie i wyposażenie salonu fryzjerskiego

Strzyżenie krok po kroku – czego potrzebuję?

Instrukcja krok po kroku, jak przygotować się do strzyżenia Zanim zaczniesz strzyc włosy, ważne jest, abyś posiadała te rzeczy:

 • Ostre nożyczki. Chociaż profesjonalny sprzęt jest drogi, dobre nożyczki są tego warte. Potrzebujesz tylko nożyczek, które są wygodne do trzymania i które można dobrze wykorzystać (tępe nożyczki mogą uszkodzić włosy).
 • Delikatna szczotka z wąskim włosiem. Koniecznie musisz mieć ten grzebień na włosach. Grzebień z drobnymi zębami rozczesuje włosy tak, że nie ma żadnych kołtunów.
 • Dwa lusterka, które pomogą skorygować ewentualne błędy w strzyżeniu i pozwolą Ci obserwować włosy z przodu i z tyłu.
 • Butelka z atomizerem wypełniona wodą. Musisz ścinać włosy na mokro, aby móc kontrolować fryzurę. Jest to szczególnie ważne w przypadku loków. Tylko wtedy, gdy włosy są mokre, możesz zobaczyć ich długość.
 • Klamry do włosów. Służą one do przymocowania włosów, które mogą przeszkadzać podczas strzyżenia.

Jak ściąć włosy do ramion

Samodzielne ścinanie włosów do ramion w domu jest jedną z najłatwiejszych i najbardziej prostych fryzur. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami dla początkujących:

 • Umyj dobrze włosy lub namocz je w wodzie z butelką z atomizerem. To sprawi, że włosy będą proste i równe.
 • Zrób kucyk przy czole.
 • Podziel włosy na równe partie. Pamiętaj, że mokre włosy są nieco krótsze niż suche, więc nie obcinaj zbyt wiele na raz. Lepiej jest powtórzyć całą czynność, niż w pośpiechu ściąć włosy z niecierpliwości.
 • Wyciągnij jeszcze jedną sekcję z przodu. Będzie to Twój punkt odniesienia i pierwsze cięcie. To pasmo powinno być trzymane pomiędzy palcem wskazującym a środkowym.
 • Po zakończeniu prostowania włosów, wróć do rozczesywania włosów. Upewnij się, że żadne końce nie zwisają poniżej pożądanej długości.

Instrukcja krok po kroku jak ściąć krótkie włosy

Istnieje kilka wariantów metody ścinania krótkich włosów. Metoda ta sprawdza się niezależnie od fryzury – jest to uniwersalny sposób na ścięcie włosów.

 • Do mycia włosów używaj dobrego szamponu.
 • Użyj spinek lub klamerek, aby rozdzielić pasma.
 • Trzymaj maszynkę do strzyżenia o jedną ósmą niżej, niż początkowo planowałaś. Nawet proste włosy mogą być dłuższe, jeżeli są mokre i obciążone.
 • Zacznij od dołu, ścinając włosy zaczynając od tyłu. Zacznij od tyłu głowy i kieruj się w stronę czoła. Przeczesuj włosy aż do czoła.
 • Zakończ swoją krótką fryzurę przedziałkiem. Wygładzić górną warstwę włosów.

Jak mogę ściąć włosy w domu?

Oto najczęściej stosowane metody wyrównywania i podcinania zniszczonych włosów:

 • Proste cięcia zmniejszają długość włosów o około 1-5 cm. Najlepiej jest całkowicie namoczyć włosy, zanim zaczniemy spryskiwać końcówki wodą.
 • Skręcaj pojedyncze pasma włosów, a następnie przycinaj wystające kosmyki. Pozwoli Ci to pozbyć się suchych końcówek bez konieczności podcinania włosów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób zapuszczających włosy.
 • Stosuj gumki do włosów. Upnij włosy w niskiego kucyka. Resztę włosów zabezpiecz gumkami w odstępach 4-5 cm. Najbardziej zniszczone końcówki włosów obetnij przy ostatnim małym kucyku. Po rozluźnieniu kucyka i przeczesaniu włosów, możesz dopasować ich długość.
Previous Jak rozwijać swoją firmę? Skuteczne sposoby na rozwój firmy
Next Jak zwiększyć popęd seksualny

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo przemysłowe to dziedzina techniki zajmująca się utrzymywaniem wewnątrz zamkniętych pomieszczeń temperatury niższej od temperatury otoczenia. Naturalny proces wymiany ciepła z obszaru o większej ilości ciepła do obszaru o mniejszej

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Wspólne przedsięwzięcie policji małopolskiej i holenderskiej

W dniach od 05 do 17 czerwca 2017 roku, realizując umowę o współpracy pomiędzy Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie, a Komendą Główną Policji w Hadze, dwóch funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź