Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo przemysłowe to dziedzina techniki zajmująca się utrzymywaniem wewnątrz zamkniętych pomieszczeń temperatury niższej od temperatury otoczenia. Naturalny proces wymiany ciepła z obszaru o większej ilości ciepła do obszaru o mniejszej ilości ciepła jest odwracany przez chillery lub urządzenia chłodnicze. Nazywa się to pompą ciepła lub sprzętem chłodniczym.

Czy w Twojej firmie są agregaty chłodnicze?

Efekt chłodzenia może być wykorzystywany w wielu dziedzinach, od domów, przez budynki komercyjne, po procesy przemysłowe. Wiele firm jest uzależnionych od utrzymywania niskich temperatur. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale chłodnictwo, w tym chłodnictwo przemysłowe, pozwala nam cieszyć się podstawowymi produktami każdego dnia. Komory chłodnicze i urządzenia chłodnicze są niezbędne do utrzymania świeżości produktów spożywczych. Stosuje się je w przetwórstwie, rzeźnictwie i wielu innych gałęziach przemysłu.

Jeśli posiadasz lady, regały, witryny chłodnicze i zamrażarki lub chłodziarki do napojów, z pewnością wiesz, że wszystkie one zawierają agregat chłodniczy. Jest to główny element odpowiedzialny za tworzenie efektu chłodzenia.

Aby przedłużyć żywotność urządzeń chłodniczych w firmach, ważne jest, aby je konserwować w celu zapewnienia wydajnej pracy i oszczędności energii. To samo dotyczy regularnej konserwacji chłodni i komór chłodniczych. Ich bezawaryjna praca zależy od czystości czynnika chłodzącego, właściwego smarowania olejem i wielu innych czynników.

Dowiedz się więcej na temat chłodnictwa przemysłowego na stronie https://energycool.pl/

Wszystkie instalacje chłodnicze działają na tej samej zasadzie

Chłodnictwo, w tym chłodnictwo przemysłowe oparte jest na lewobieżnym cyklu Lindego. Poszczególne instalacje chłodnicze różnią się od siebie przede wszystkim wielkością i funkcjonalnością. Chłodziarka domowa, szafa chłodnicza w firmie cateringowej czy agregat chłodniczy w zakładzie przemysłowym działają w podobny sposób.

Niezależnie od wielkości urządzenia, zasadą jest, że urządzenie chłodnicze zasilane energią elektryczną powoduje przesunięcia fazowe czynnika – freonu, co zgodnie z termodynamiką powoduje przemieszczanie się energii cieplnej z jednego miejsca do drugiego. Zjawiska te mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest temperatura niższa od temperatury otoczenia, np. w systemach klimatyzacji i wentylacji.

Chłodnictwo przemysłowe – urządzenia i instalacje

Wiele gałęzi przemysłu wymaga niższych temperatur, np. farmaceutyczny czy metalurgiczny. W metalurgii i poligrafii, a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Przemysłowe instalacje chłodnicze są bardziej niezawodne, trwalsze i bardziej funkcjonalne, co otwiera większe możliwości ich zastosowania. Są to typowe przemysłowe instalacje chłodnicze.

  • Osuszacze sprężonego powietrza
  • Komory chłodnicze i mroźnicze
  • Chłodnie składowe
  • Tunele do chłodzenia i zamrażania
  • Klimatyzatory kanałowe
  • Instalacje dla wody lodowej

Większość z tych urządzeń i instalacji chłodniczych wyposażona jest w agregaty wody lodowej. Pozwala to na odzysk ciepła, czyli ponowne wykorzystanie jego nadmiaru. Nadmiar ciepła może być wykorzystany w innych procesach technologicznych.

Previous Jakie wskaźniki analizy finansowej można wyróżnić?
Next Jak rozpoznać alkoholika w swojej rodzinie?

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Policjanci szkolą żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie

W okresie od kwietnia do października 2017 roku na wniosek Dowódcy 16 Batalionu Powietrznodesantowego za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie wyznaczeni instruktorzy Oddziału Prewencji Policji w Krakowie realizują blok

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Odprawa służbowa Zastępców Komendantów Wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych

W dniach 6 – 7 lutego 2017 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym „Dafne” w Zakopanem odbyła się odprawa służbowa zastępców komendantów wojewódzkich (Stołecznego) Policji ds. kryminalnych, poświęcona podsumowaniu realizacji zadań przez

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź