Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo przemysłowe to dziedzina techniki zajmująca się utrzymywaniem wewnątrz zamkniętych pomieszczeń temperatury niższej od temperatury otoczenia. Naturalny proces wymiany ciepła z obszaru o większej ilości ciepła do obszaru o mniejszej ilości ciepła jest odwracany przez chillery lub urządzenia chłodnicze. Nazywa się to pompą ciepła lub sprzętem chłodniczym.

Czy w Twojej firmie są agregaty chłodnicze?

Efekt chłodzenia może być wykorzystywany w wielu dziedzinach, od domów, przez budynki komercyjne, po procesy przemysłowe. Wiele firm jest uzależnionych od utrzymywania niskich temperatur. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale chłodnictwo, w tym chłodnictwo przemysłowe, pozwala nam cieszyć się podstawowymi produktami każdego dnia. Komory chłodnicze i urządzenia chłodnicze są niezbędne do utrzymania świeżości produktów spożywczych. Stosuje się je w przetwórstwie, rzeźnictwie i wielu innych gałęziach przemysłu.

Jeśli posiadasz lady, regały, witryny chłodnicze i zamrażarki lub chłodziarki do napojów, z pewnością wiesz, że wszystkie one zawierają agregat chłodniczy. Jest to główny element odpowiedzialny za tworzenie efektu chłodzenia.

Aby przedłużyć żywotność urządzeń chłodniczych w firmach, ważne jest, aby je konserwować w celu zapewnienia wydajnej pracy i oszczędności energii. To samo dotyczy regularnej konserwacji chłodni i komór chłodniczych. Ich bezawaryjna praca zależy od czystości czynnika chłodzącego, właściwego smarowania olejem i wielu innych czynników.

Dowiedz się więcej na temat chłodnictwa przemysłowego na stronie https://energycool.pl/

Wszystkie instalacje chłodnicze działają na tej samej zasadzie

Chłodnictwo, w tym chłodnictwo przemysłowe oparte jest na lewobieżnym cyklu Lindego. Poszczególne instalacje chłodnicze różnią się od siebie przede wszystkim wielkością i funkcjonalnością. Chłodziarka domowa, szafa chłodnicza w firmie cateringowej czy agregat chłodniczy w zakładzie przemysłowym działają w podobny sposób.

Niezależnie od wielkości urządzenia, zasadą jest, że urządzenie chłodnicze zasilane energią elektryczną powoduje przesunięcia fazowe czynnika – freonu, co zgodnie z termodynamiką powoduje przemieszczanie się energii cieplnej z jednego miejsca do drugiego. Zjawiska te mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest temperatura niższa od temperatury otoczenia, np. w systemach klimatyzacji i wentylacji.

Chłodnictwo przemysłowe – urządzenia i instalacje

Wiele gałęzi przemysłu wymaga niższych temperatur, np. farmaceutyczny czy metalurgiczny. W metalurgii i poligrafii, a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Przemysłowe instalacje chłodnicze są bardziej niezawodne, trwalsze i bardziej funkcjonalne, co otwiera większe możliwości ich zastosowania. Są to typowe przemysłowe instalacje chłodnicze.

  • Osuszacze sprężonego powietrza
  • Komory chłodnicze i mroźnicze
  • Chłodnie składowe
  • Tunele do chłodzenia i zamrażania
  • Klimatyzatory kanałowe
  • Instalacje dla wody lodowej

Większość z tych urządzeń i instalacji chłodniczych wyposażona jest w agregaty wody lodowej. Pozwala to na odzysk ciepła, czyli ponowne wykorzystanie jego nadmiaru. Nadmiar ciepła może być wykorzystany w innych procesach technologicznych.

Previous Jakie wskaźniki analizy finansowej można wyróżnić?
Next Jak rozpoznać alkoholika w swojej rodzinie?

Może to Ci się spodoba

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Okna i drzwi w nowym domu. O czym musisz pamiętać?

Rodzaje okien mogą różnić się od siebie w zależności od materiału, z którego są wykonane, a także sposobu otwierania lub montażu. Bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić, zwłaszcza gdy

Jakie ciekawe festiwale i wydarzenia kulturalne odbywają się latem w Krakowie?

Kraków to miasto znane z organizacji słynnych na całą Polskę festiwali. Wydarzenia kulturalne, które odbywają się w stolicy Małopolski przyciągają wielu turystów z całego kraju, również i mieszkańcy Częstochowy i

Krakowscy policjanci zabezpieczają Lotto Eurovolley Poland 2017

To już druga w tym roku tak duża impreza sportowa, której jednym z miast gospodarzy jest Kraków. Tym razem gościmy uczestników mistrzostw Europy w piłce siatkowej.  Turniej rozgrywany jest od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź