Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo Przemysłowe – instalacje i urządzenia

Chłodnictwo przemysłowe to dziedzina techniki zajmująca się utrzymywaniem wewnątrz zamkniętych pomieszczeń temperatury niższej od temperatury otoczenia. Naturalny proces wymiany ciepła z obszaru o większej ilości ciepła do obszaru o mniejszej ilości ciepła jest odwracany przez chillery lub urządzenia chłodnicze. Nazywa się to pompą ciepła lub sprzętem chłodniczym.

Czy w Twojej firmie są agregaty chłodnicze?

Efekt chłodzenia może być wykorzystywany w wielu dziedzinach, od domów, przez budynki komercyjne, po procesy przemysłowe. Wiele firm jest uzależnionych od utrzymywania niskich temperatur. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale chłodnictwo, w tym chłodnictwo przemysłowe, pozwala nam cieszyć się podstawowymi produktami każdego dnia. Komory chłodnicze i urządzenia chłodnicze są niezbędne do utrzymania świeżości produktów spożywczych. Stosuje się je w przetwórstwie, rzeźnictwie i wielu innych gałęziach przemysłu.

Jeśli posiadasz lady, regały, witryny chłodnicze i zamrażarki lub chłodziarki do napojów, z pewnością wiesz, że wszystkie one zawierają agregat chłodniczy. Jest to główny element odpowiedzialny za tworzenie efektu chłodzenia.

Aby przedłużyć żywotność urządzeń chłodniczych w firmach, ważne jest, aby je konserwować w celu zapewnienia wydajnej pracy i oszczędności energii. To samo dotyczy regularnej konserwacji chłodni i komór chłodniczych. Ich bezawaryjna praca zależy od czystości czynnika chłodzącego, właściwego smarowania olejem i wielu innych czynników.

Dowiedz się więcej na temat chłodnictwa przemysłowego na stronie https://energycool.pl/

Wszystkie instalacje chłodnicze działają na tej samej zasadzie

Chłodnictwo, w tym chłodnictwo przemysłowe oparte jest na lewobieżnym cyklu Lindego. Poszczególne instalacje chłodnicze różnią się od siebie przede wszystkim wielkością i funkcjonalnością. Chłodziarka domowa, szafa chłodnicza w firmie cateringowej czy agregat chłodniczy w zakładzie przemysłowym działają w podobny sposób.

Niezależnie od wielkości urządzenia, zasadą jest, że urządzenie chłodnicze zasilane energią elektryczną powoduje przesunięcia fazowe czynnika – freonu, co zgodnie z termodynamiką powoduje przemieszczanie się energii cieplnej z jednego miejsca do drugiego. Zjawiska te mogą być wykorzystywane wszędzie tam, gdzie potrzebna jest temperatura niższa od temperatury otoczenia, np. w systemach klimatyzacji i wentylacji.

Chłodnictwo przemysłowe – urządzenia i instalacje

Wiele gałęzi przemysłu wymaga niższych temperatur, np. farmaceutyczny czy metalurgiczny. W metalurgii i poligrafii, a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych, przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Przemysłowe instalacje chłodnicze są bardziej niezawodne, trwalsze i bardziej funkcjonalne, co otwiera większe możliwości ich zastosowania. Są to typowe przemysłowe instalacje chłodnicze.

  • Osuszacze sprężonego powietrza
  • Komory chłodnicze i mroźnicze
  • Chłodnie składowe
  • Tunele do chłodzenia i zamrażania
  • Klimatyzatory kanałowe
  • Instalacje dla wody lodowej

Większość z tych urządzeń i instalacji chłodniczych wyposażona jest w agregaty wody lodowej. Pozwala to na odzysk ciepła, czyli ponowne wykorzystanie jego nadmiaru. Nadmiar ciepła może być wykorzystany w innych procesach technologicznych.

Previous Jakie wskaźniki analizy finansowej można wyróżnić?
Next Jak rozpoznać alkoholika w swojej rodzinie?

Może to Ci się spodoba

Czy twarda woda jest niebezpieczna?

Większość z nas doświadczyła uczucia twardej wody. Jednak niewiele osób wie, czym jest twarda woda i jak wpływa na nasze ciała oraz na żywotność urządzeń domowych, takich jak zmywarki czy

Nagrody Komendanta Głównego Policji dla wyróżniających się policjantów w Małopolsce

22 lutego br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinspektor dr Tomasz Miłkowski, wraz z Wojewodą Małopolskim panem Józefem Pilchem, wręczył przyznane przez Komendanta Głównego Policji, nagrody wyróżniającym się policjantom garnizonu

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Wybieranie głośników do systemu stereo

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie głośniki do Twojego systemu audio. Zasady te pomogą Ci wybrać odpowiednie głośniki dla Ciebie i pozwolą Ci cieszyć się wspaniałym dźwiękiem podczas

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź