Zainwestuj w mobilną reklamę Twojej firmy

Zainwestuj w mobilną reklamę Twojej firmy

XXI wiek wymusza na przedsiębiorcach dużą, jeżeli chodzi o wybór reklam i narzędzi marketingowych. To, co jeszcze do niedawna było popularne i przynosiło rezultaty, dziś już może być w najlepszym wypadku średnie, a czasami wręcz niekorzystne. Zmieniają się trendy marketingowe, bo zmieniają się gusta ludzi – staliśmy się bardziej wybredni i odporni na pewne formy reklamowe. Co powinien w takiej sytuacji zrobić właściciel firmy z flotą? Musi stanąć przed wyborem; albo metody klasyczne, albo nowoczesne. Dlaczego to co stare, wcale nie musi być lepsze?

Bannery, czyli coś, co było

Gdy w Polsce zawitał wolny rynek, reklamodawcy zaczęli wykorzystywać  ten fakt do promowania swoich produktów i usług gdzie tylko się dało. Reklamy były dosłownie wszędzie, co często doprowadzało do karykaturalnych wręcz sytuacji, gdy zasłaniały niemal cały widok na drogę czy jakiś budynek. Dominowały bannery, plakaty, ogłoszenia… Pierwsze dziesięciolecie XXI wieku dalej pokutowało z tego powodu i ulice polskich miast nadal straszyły bannerami. Dlaczego ta forma reklamy straciła już na znaczeniu?

Przede wszystkim przesyt, który spowodowany był brakiem jakichkolwiek obostrzeń państwowych dotyczących takich reklam. Mogły być wszędzie, a ich cena była stosunkowo niska. Teraz jest inaczej – po pierwsze prawo jest bardziej restrykcyjne pod względem pozwoleń, a po drugie same reklamy stały się droższe. Na te najwięksi mogą pozwolić sobie nieliczni, a te mniejsze straciły na znaczeniu. Czy jest się zresztą czemu dziwić?

Reklamy w postaci bannerów/plakatów po prostu nas nudzą i męczą. Nie zauważamy ich, a nawet jeśli to robimy, to ignorujemy. Jest ewidentny przesyt tej formy reklamowej, podobnie jak reklam w telewizji czy prasie. Obecnie konsumenci wolą nienachalne, nieinwazyjne formy promowania się firm. Jeżeli do tego reklamodawca pokazuje, że zależy mu na kliencie i jego opinii, to wtedy uzyskuje się optymalny efekt marketingowy. Takim sposobem jest właśnie oklejanie aut foliami samochodowymi. Dlaczego rozwiązanie to jest tak popularne i skuteczne?

Folie samochodowe, czyli reklama na czterech kółkach

Obecnie rynek oferuje rozwiązanie, które spełnia oczekiwania odbiorców jeżeli chodzi o estetykę, ale także o sposób dotarcia, który nie jest uwłaczającyani natarczywy. Folie samochodowe, bo o nich mowa, stały się prawdziwą rewelacją ostatnich czasów, przede wszystkim u osób prowadzących własne działalności gospodarcze. Nie ma tak naprawdę ograniczeń, jeśli chodzi o branże – tzw. car wrappingiem mogą zajmować się wszyscy, od handlarzy pieczywem przez właścicieli towarzystw ubezpieczeniowych. To, co jest najistotniejsze w promowaniu się przy pomocy car wrappingu, to fakt, że istnieją specjalne studia, które zajmują się tym od początku do końca. Nie musisz zatem zastanawiać się w jaki sposób okleja się auta – wystarczy, że będziesz mieć jakiś pomysł, a specjaliści z np. artgrafcars.pl zajmą się Twoją flotą (lub pojedynczym autem) w kompleksowy sposób.

Zadaniem oklejonego auta jest godne reprezentowanie i reklamowanie firmy na drodze. Działanie takiej reklamy trwa praktycznie cały czas – inaczej jest przecież z reklamą w telewizji czy radiu, gdzie czas antenowy jest mocno ograniczony. Folie samochodowe działają natomiast 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu – a płaci się przecież tylko jeden raz!

artgraf02

Fenomen folii polega też na tym, że są one dostosowane do potrzeb dzisiejszego odbiorcy. Tak jak zostało to wspomniane wyżej, na nikim nie robią wrażenia już klasyczne reklamy. Czasami, faktycznie, robią – ale negatywne! Obecnie, aby zyskiwać na promowaniu się, należy robić to z szacunkiem do ludzi naokoło. Estetyczne oklejona flota świadczy właśnie o wyrażeniu takiego szacunku. Nie jest to przecież konieczne, a jednak przedsiębiorca na to się decyduje. Czy można w lepszy sposób pokazać, że komuś zależy?

Folie stanowią też znakomitą ochronę samych aut, gdyż bezpośrednio blokują karoserię przed wszelkiego rodzaju urazami mechanicznymi. Gałęzie, żwir, piach… Nie będą niszczyły Twojego lakieru, jeśli zdecydujesz się na folie samochodowe.

Jak cię widzą, tak cię piszą

Prezencja stanowi ogromną część sukcesu w dzisiejszych czasach i nie można z tym w żaden sposób walczyć. Należy podpiąć się pod ten trend i prezentować się ludziom z jak najlepsze strony. W przypadku firm znakomitym sposobem na to jest właśnie oklejanie aut foliami samochodowymi. Czasami wystarczy tylko zmienić kolor auta przy pomocy folii, a nabiera ono zupełnie nowego blasku – podobnie zresztą jak Twoja firma w oczach odbiorców! Marketing trwa praktycznie non stop, tak długo, jak długo samochód firmowy jest widoczny dla przypadkowych ludzi.

Nie zastanawiaj się zatem i skontaktuj się z artgrafcars.pl/kontakt jak najszybciej. Nie ma lepszej wizytówki dla firmy niż efektownie wyglądająca flota samochodowa. Zmiana koloru, logotyp, numer telefonu… Istnieje wiele sposobów na to, by zostać zapamiętanym na ulicy Warto jednak sięgnąć po którąkolwiek z tych metod, nawet tylko jedną. Pierwsze wrażenie bowiem robi się tylko raz!

Previous Wystarczyła godzina, aby złodziejka trafiła w ręce policji
Next MOTO - Częstochowa w ramach kampani "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Krajowy rynek samochodów używanych rośnie w siłę

Konsumenci w Polsce najchętniej kupują samochody używane. Tego typu ofert sprzedaży w ubiegłym roku było o ok. 500 tys. więcej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech łącznie. Co więcej, zanosi się na to, że

Strefa Biznesu 0 Comments

W styczniu rusza druga część dopłat z programu MdM z wypłatą w 2017 r

Na początku stycznia zostanie uruchomiona druga część środków z programu Mieszkanie dla Młodych przewidziana na 2017 rok. Czasu na złożenie wniosku o dopłatę do kredytu na zakup mieszkania może być niewiele. Eksperci prognozują,

Strefa Biznesu 0 Comments

Ergonomia w ruchu i modułowość mebli

Ergonomia w biurach to klasyczny temat-rzeka, który jednak warto jest podnosić za każdym razem, gdy tworzy się przestrzenie biurowe, a także wtedy, kiedy wprowadza się w nich chociażby najdrobniejsze zmiany,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź