W jaki sposób położyć panele winylowe na stare płytki?

W jaki sposób położyć panele winylowe na stare płytki?

Podłogi z desek winylowych mają cały wizualny urok podłóg z litego twardego drewna. Nauka instalacji podłogi winylowej jest czymś, co możesz zrobić sam. Podłoga winylowa kosztuje ułamek ceny twardego drewna, co czyni ją świetną opcją dla początkujących domowników. Ten przewodnik da ci podstawy, jak łatwo i skutecznie zainstalować podłogę z desek winylowych w każdym pomieszczeniu. Zawsze należy zapoznać się z indywidualnymi instrukcjami producenta dotyczącymi konkretnych kierunków montażu.

1. Zalety montażu podłogi z płyt winylowych

Podłoga z desek winylowych jest znana z wszechstronności i trwałości. Jest ona wygodna pod stopami, a jednocześnie tworzy eleganckie, atrakcyjne wykończenie pomieszczenia. Poza odpornością na wilgoć, winyl jest również odporny na plamy i może tłumić hałas, co czyni go preferowaną podłogą dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi.

Z tych samych powodów wiele osób decyduje się na instalację podłogi z deski winylowej w łazienkach i piwnicach, ale można również zainstalować podłogę z deski winylowej w kuchni lub sypialni. Można go łatwo zainstalować na każdej sztywnej i równej powierzchni, w tym betonu, drewna lub nawet do jednej warstwy innego winylu.

2. Wybierz typ podłogi z płyt winylowych, który chcesz użyć

Przed instalacją podłogi z deski winylowej należy określić, jaki typ deski winylowej najlepiej odpowiada potrzebom renowacji. Deski winylowe można podzielić na trzy główne kategorie w oparciu o ich sposób instalacji: GripStrip, click-lock i klejenie w dół. Winyl nie ma wykończenia woskowego, ale w zależności od producenta, może być również wykończony uretanem.

Podłoga z desek winylowych GripStrip ma nałożoną przez producenta warstwę kleju, która łączy deski ze sobą. Ta metoda instalacji tworzy pływającą podłogę, co oznacza, że deski winylowe GripStrip pokrywają podłoże bez przyklejania lub mocowania do niego w jakikolwiek sposób. Podłogi pływające są łatwym, bezbłędnym sposobem układania nowej podłogi bez konieczności usuwania istniejącej.

Podłoga z desek winylowych Click lock również tworzy pływającą podłogę, ale zamiast kleju łączącego deski jak GripStrip, deski zazębiają się z połączeniami na pióro i wpust, które łatwo zatrzaskują się w celu niezawodnego dopasowania.

Podłoga z desek winylowych przyklejana jest do podłoża za pomocą jednego z dwóch rodzajów klejów: twardego lub wrażliwego na nacisk. Twardo związany klej rozprowadza się wzdłuż podłoża, a następnie deski winylowe układa się na wierzchu. Klej wrażliwy na nacisk znajduje się już na dolnej części deski i wiąże się z podłożem, gdy deska zostanie dociśnięta do podłoża. Podczas gdy oba rodzaje klejów są trwałe, klej wrażliwy na nacisk może ułatwić wymianę poszczególnych desek winylowych.

Wszystkie trzy metody montażu są odpowiednie dla początkujących, wymagają niewiele czasu i mogą być układane na każdym sztywnym i równym podłożu. To, którą metodę wybierzesz, zależy od osobistych preferencji i pomieszczenia, które planujesz wyremontować. Dokonując wyboru pomiędzy opcjami podłóg pływających, należy pamiętać, że podłoga z desek winylowych GripStrip jest często wodoodporna, natomiast podłoga z desek winylowych z zatrzaskiem może być całkowicie wodoodporna.

3. Narzędzia do podłóg winylowych

Podłogi winylowe do majsterkowania wymagają stosunkowo niewielu narzędzi. Jeśli próbujesz wymyślić, jak przyciąć winylowe deski podłogowe, eksperci zalecają ostrzenie deski nożem narzędziowym i zatrzaśnięcie jej. Dobrym rozwiązaniem są również winylowe noże tnące. W przypadku bardziej skomplikowanych cięć należy rozważyć użycie wyrzynarki lub piły tarczowej. Inne potrzebne narzędzia to taśma miernicza, kreda lub kredka, prostnica i odkurzacz. Niektórzy producenci zalecają młotek do gwintowania i gumowy młotek.

Jeśli instalujesz klej do desek winylowych, upewnij się, że masz winylowy klej do podłóg i pacę zębatą. Jeśli w pomieszczeniu znajduje się deska podłogowa lub listwa na dole ściany, użyj pryzmy, aby tymczasowo ją usunąć.

Wskazówka: Podczas instalacji zalecamy używanie okularów ochronnych i rękawic roboczych. Dobrym pomysłem są również podkładki pod kolana.

4. Przygotowanie do instalacji płyt winylowych

Przed przystąpieniem do montażu należy zmierzyć i przygotować podłoże. Zmierzyć wielkość pomieszczenia, aby określić, ile winylowej deski podłogowej należy zakupić. Spróbuj upewnić się, że Twoje pomiary są tak dokładne, jak to możliwe, a następnie kup około 10 do 20 procent więcej podłogi, niż myślisz, że będziesz potrzebował. To zapewnia ciebie dosyć desek podłoga cały pokój as well as dodatki dla cięcia lub przyszłych zamienników.

Podłoże powinno być czyste, sztywne, równe i wolne od pęknięć. Należy usunąć wykładzinę dywanową lub starą winylową podłogę i tymczasowo usunąć deskę podłogową. Jeżeli ty instalujesz winylowe deski w łazience, ty możesz potrzebować czasowo usuwać toaletę lub ty możesz instalować wokoło niego.

Jeśli podłoże jest nie wypoziomowane, można naprawić niskie miejsca za pomocą produktu samopoziomującego i przeszlifować lub zeszlifować wysokie miejsca.

Wskazówka: Nie próbuj szlifować starej podłogi winylowej, ponieważ może ona zawierać azbest. Zamiast tego należy całkowicie usunąć istniejącą winylową podłogę, jeśli nie jest ona równa.

https://wybierz-plytke.pl/ukladanie-plytek/jak-klasc-panele-winylowe-na-stare-plytki/nxne_glat

Previous 4 Rodzaje bindowania
Next Od czego zależy cena tłumaczenia?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jakie kolczyki wybrać do krótkich włosów

Wybierając odpowiednie kolczyki do twarzy, musisz zwrócić uwagę na dwie rzeczy: na fryzurę i kształt twarzy. W tym wpisie na blogu powiem Ci wszystko o tym, jakie kolczyki najlepiej wyglądają

Life&Style 0 Comments

Kartki urodzinowe – odrobinę mniej konwencjonalne

Już od pewnego czasu można usłyszeć, że zwyczaj składania życzeń urodzinowych zamyka. Owszem, pamiętanie o nadchodzącym jubileuszu nadal jest w cenie, od nas jednak oczekuje się przede wszystkim szybkości reakcji.

Life&Style 0 Comments

Jarosław Kret pisze kryminał podróżniczy

Miesiąc po wydaniu książki „W Ziemi Świętej” prezenter pracuje nad nową publikacją. Tym razem ma to być kryminał podróżniczy. Jarosław Kret wyjeżdża na kilka dni do Indii, by w spokoju uporządkować

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź