Telefony z Chin

Telefony z Chin

Decydując się na zakup sprzętu elektronicznego, koniecznie trzeba sprawdzić, czy decydujemy się na usługi autoryzowanego dystrybutora. Tylko wówczas możemy być naprawdę pewni, że nasze prawa konsumenckie będą chronione. Pojawia się jednak pytanie skąd wiedzieć, że właśnie kupujemy urządzenie pochodzące z pewnego źródła. Jedni pytają dlaczego żadna z polskich firm nie decyduje się na otwarcie sklepu, który w nazwie miałby Apple bądź Samsung. Oczywiście jest to efekt tego, że wspomniane marki są objęte ochroną prawną. Decydując się na skorzystanie z ich nazwy, należy liczyć się z ryzykiem popadnięcia w poważne tarapaty.

Gdzie kupić smartfon Xiaomi? Z pewnością nie u nieznanych sprzedawców

Xiaomi to smartfony, które na polskim rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Kluczowym momentem było pojawienie się firmy dragonist.pl. każdy, kto zainteresowany jest smartfonami tej marki powinien sobie zakodować, że jest to jedyna firma będąca oficjalnym dystrybutorem tej marki w naszym kraju. Jeszcze nie tak dawno ci, którzy chcieli kupić smartfon Xiaomi musieli korzystać z usług nie oficjalnych dystrybutorów. To z kolei zawsze wiązało się z ryzykiem padnięcia ofiarą oszustów. Szanse na to, że dostaniemy dobry telefon, taki, który zamówiliśmy, nie zawsze były zbyt wysokie. Na porządku dziennym było sprzedawanie urządzeń poserwisowych jako nowych. Na rynku działało również wielu sprzedawców, którzy decydowali się na używanie marki Xiaomi w oznaczeniach sklepów bezprawnie. Nie przejmowali się przy tym prawną ochroną marki.

W naszym kraju również pojawiały się najróżniejsze sklepy, które także w swojej nazwie zamieszczały markę Xiaomi. Było to oczywiście jawne naruszenie prawa. Kiedy jednak marka zaczęła budować swoją pozycję w naszym kraju, sklepy te zaczęły błyskawicznie znikać. Dzisiaj smartfony Xiaomi można kupić o oficjalnego dystrybutora. Ci, którzy chcą kupić smartfon Xiaomi właśnie do niego powinni kierować swoje kroki.

Co zyskamy, decydując się na zakup sprzętu u autoryzowanego dystrybutora?

Zakup sprzętu u autoryzowanego dystrybutora to przede wszystkim pewność, że kupujemy sprzęt od producenta, a nie dostajemy urządzenie niewiadomego pochodzenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kupujemy sprzęt doskonałej jakości. Jeśli chodzi o smartfony marki Xiaomi, jest to pewność, że w urządzeniu znajduje się oprogramowanie producenta. Jeśli decydujemy się na zakup smartfona Xiaomi z niepewnego źródła, zawsze musimy liczyć się z tym, że kupujemy sprzęt podrobiony, którego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego każdy, kto chce posiadać smartfon Xiaomi powinien skorzystać z usług sprawdzonego sprzedawcy. Na pewno nie należy decydować się na oferty niezwykle atrakcyjne cenowo. Jeśli smartfon kosztuje znacznie mniej niż normalnie, powinno zapalić się nam czerwone światło. Jeśli mimo wszystko decydujemy się na zakup, powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami zakupów. Zawsze trzeba sprawdzić, czy sprzedawca daje nam czas na zwrot urządzenia. Jeśli tak, to ile on wynosi.

Previous Urządzenia wielofunkcyjne
Next Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Prelekcja dla najmłodszych pieszych

Częstochowscy mundurowi spotkali się przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Częstochowie. Tematem przewodnim prelekcji było kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziła najmłodszych uczestników ruchu

Wiadomości 0 Comments

Areszt za atak na 82-letnią matkę

Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali 53-latka podejrzanego o znęcanie się nad swoją matką i usiłowanie rozboju. Jak ustalili śledczy mężczyzna mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu wszczął

Wiadomości 0 Comments

Śmierć w płomieniach

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Śniadeckich w Częstochowie. W trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli w budynku osmalone zwłoki 31-letniego mężczyzny. Na miejscu pracują śledczy.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź