Telefony z Chin

Telefony z Chin

Decydując się na zakup sprzętu elektronicznego, koniecznie trzeba sprawdzić, czy decydujemy się na usługi autoryzowanego dystrybutora. Tylko wówczas możemy być naprawdę pewni, że nasze prawa konsumenckie będą chronione. Pojawia się jednak pytanie skąd wiedzieć, że właśnie kupujemy urządzenie pochodzące z pewnego źródła. Jedni pytają dlaczego żadna z polskich firm nie decyduje się na otwarcie sklepu, który w nazwie miałby Apple bądź Samsung. Oczywiście jest to efekt tego, że wspomniane marki są objęte ochroną prawną. Decydując się na skorzystanie z ich nazwy, należy liczyć się z ryzykiem popadnięcia w poważne tarapaty.

Gdzie kupić smartfon Xiaomi? Z pewnością nie u nieznanych sprzedawców

Xiaomi to smartfony, które na polskim rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. Kluczowym momentem było pojawienie się firmy dragonist.pl. każdy, kto zainteresowany jest smartfonami tej marki powinien sobie zakodować, że jest to jedyna firma będąca oficjalnym dystrybutorem tej marki w naszym kraju. Jeszcze nie tak dawno ci, którzy chcieli kupić smartfon Xiaomi musieli korzystać z usług nie oficjalnych dystrybutorów. To z kolei zawsze wiązało się z ryzykiem padnięcia ofiarą oszustów. Szanse na to, że dostaniemy dobry telefon, taki, który zamówiliśmy, nie zawsze były zbyt wysokie. Na porządku dziennym było sprzedawanie urządzeń poserwisowych jako nowych. Na rynku działało również wielu sprzedawców, którzy decydowali się na używanie marki Xiaomi w oznaczeniach sklepów bezprawnie. Nie przejmowali się przy tym prawną ochroną marki.

W naszym kraju również pojawiały się najróżniejsze sklepy, które także w swojej nazwie zamieszczały markę Xiaomi. Było to oczywiście jawne naruszenie prawa. Kiedy jednak marka zaczęła budować swoją pozycję w naszym kraju, sklepy te zaczęły błyskawicznie znikać. Dzisiaj smartfony Xiaomi można kupić o oficjalnego dystrybutora. Ci, którzy chcą kupić smartfon Xiaomi właśnie do niego powinni kierować swoje kroki.

Co zyskamy, decydując się na zakup sprzętu u autoryzowanego dystrybutora?

Zakup sprzętu u autoryzowanego dystrybutora to przede wszystkim pewność, że kupujemy sprzęt od producenta, a nie dostajemy urządzenie niewiadomego pochodzenia. Dzięki temu możemy mieć pewność, że kupujemy sprzęt doskonałej jakości. Jeśli chodzi o smartfony marki Xiaomi, jest to pewność, że w urządzeniu znajduje się oprogramowanie producenta. Jeśli decydujemy się na zakup smartfona Xiaomi z niepewnego źródła, zawsze musimy liczyć się z tym, że kupujemy sprzęt podrobiony, którego jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dlatego każdy, kto chce posiadać smartfon Xiaomi powinien skorzystać z usług sprawdzonego sprzedawcy. Na pewno nie należy decydować się na oferty niezwykle atrakcyjne cenowo. Jeśli smartfon kosztuje znacznie mniej niż normalnie, powinno zapalić się nam czerwone światło. Jeśli mimo wszystko decydujemy się na zakup, powinniśmy dokładnie zapoznać się z warunkami zakupów. Zawsze trzeba sprawdzić, czy sprzedawca daje nam czas na zwrot urządzenia. Jeśli tak, to ile on wynosi.

Previous Urządzenia wielofunkcyjne
Next Policja ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

CZĘSTOCHOWIANIE WSPÓLNIE ZREALIZOWALI 270 DZIECIĘCYCH MARZEŃ. KOROWÓD ZABEZPIECZALI POLICJANCI

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zabezpieczali akcję „Jasne, że Święty Mikołaj!” Działania zorganizowane zostały przez Fundację dla Rozwoju i polegały na świątecznej zbiórce prezentów. Organizatorzy znaleźli darczyńców czyli ludzi

Wiadomości 0 Comments

Uroczyste pożegnanie Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie

17 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie odbyła się uroczysta zbiórka w związku z zakończeniem służby na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie przez mł.insp. Sławomira Litwina. W uroczystości

Wiadomości 0 Comments

Czeka go ponad 12 lat „odsiadki”

W ręce policjantów z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, trafił 33-latek poszukiwany 3 listami gończymi i 3 nakazami doprowadzenia do aresztu. Jest podejrzany o wymuszenie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź