Telefony z Chin

Telefony z Chin

Decydując się na zakup sprzętu elektronicznego, z pewnością dobrze jest sprawdzić, czy stawiamy na usługi autoryzowanego dystrybutora. Tylko wówczas możemy być pewni, że nie uderzamy w prawa konsumenta. Skąd jednak wiedzieć, że sięgamy po urządzenie z pewnego źródła? Dlaczego żadna polska firma nie decyduje się na otwarcie sklepu z takimi markami w nazwie, jak Apple oraz Samsung? Oczywiście jest to efekt tego, że są to marki podlegające ochronie prawnej. Decydując się na skorzystanie z ich nazw, można narazić się na naprawdę poważne problemy.

Gdzie kupić smartfon Xiaomi? Z pewnością nie u wątpliwych sprzedawców

Xiaomi to marka, która na polskim rynku dostępna jest stosunkowo od niedawna. Kluczowym momentem było pojawienia się na rynku firmy dragonist.pl. Obecnie jest to jedyny oficjalny dystrybutor marki Xiaomi. Przed jej pojawieniem się Polacy byli zmuszeni do korzystania z usług nieoficjalnych dystrybutorów. Zawsze wiązało się to z ryzykiem padnięcia ofiarą oszustów i w efekcie nieudanych zakupów. Nierzadko zdarzało się tak, że poserwisowane urządzenia trafiały do klientów jako nowe. Wielu sprzedawców sięgało również po nazwę Xiaomi bezprawnie, stosując ją do oznaczenia swoich sklepów. Nie przejmowali się tym, że firma objęta jest ochroną prawną.

Na trenie naszego kraju wyrastały kolejne sklepu, w których nazwie można było dostrzec Xiaomi. Oczywistym jest, że działo się to z naruszeniem prawa. Kiedy więc marka Xiaomi zaczęła budować swoją pozycję na polskim rynku, sklepy te zaczęły błyskawicznie znikać. Dzisiaj telefony Xiaomi można bez trudu kupić u oficjalnego dystrybutora. Co więcej, tylko u niego powinno się takiego zakupu dokonywać.

Co zyskamy, jeśli kupimy sprzęt u autoryzowanego dystrybutora?

Przede wszystkim możemy być pewni, że kupowany sprzęt rzeczywiście pochodzi od producenta, który nas interesuje. To z kolei przekłada się na gwarancję jakości. Jeśli chodzi o telefony Xiaomi, będzie to pewność, że w telefonie zainstalowane jest oryginalne oprogramowanie. Jeśli decydujemy się na zakup z niepewnego źródła, a do tego w wyjątkowo atrakcyjnej cenie, musimy liczyć się z tym, że właśnie sięgamy po podróbkę bądź sprzęt, który miał trafić na rynek azjatycki. Trzeba jednocześnie pamiętać, że oprogramowanie europejskie, które instalowane jest metodą chałupniczą może nie działać tak, jak powinno. W efekcie wydajemy pieniądze, a dostajemy telefon, który raczej kiepsko się sprawuje.

Decydując się na telefon marki Xiaomi, należy stawiać wyłącznie na sprawdzonych sprzedawców. Czerwone światło powinno się nam włączyć zwłaszcza wówczas, gdy trafiamy na ofertę w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. W takim przypadku należy szczególnie dokładnie zapoznać się z warunkami zakupu. Sprawdzić trzeba między innymi czy nie będzie problemów ze zwrotem zakupionego towaru w przeciągu czternastu dni.

Zamiast więc decydować się na zakup smartfona na Allegro w cenie więcej niż okazyjnej, lepiej postawić na usługi oficjalnego dystrybutora. To najlepszy wybór, jeśli chcemy kupić telefon Xiaomi, a jednocześnie mieć pewność, że będzie on działał tak, jak należy.

Więcej na chinskismartfon.pl

Previous Kolejny wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty
Next Ulotki reklamowe - przygotowanie i wydruk

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SAMOCHÓD – ŚMIERTELNA PUŁAPKA

Rzecznik Praw Dziecka podkreśla, że dzieci nie wolno zostawiać w samochodzie, niezależnie od pory roku. W upalne dni jest to jednak wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie. Temperatura we wnętrzu samochodu potrafi wzrosnąć

Wiadomości 1Comments

Zatrzymani złodzieje puszek WOŚP

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież 3 puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak ustalili śledczy, jeden z mężczyzn wchodził do sklepu, kradł puszkę i

Wiadomości 0 Comments

KOMENDANT Z CZĘSTOCHOWY ODDAŁ HOŁD POWSTAŃCOM WARSZAWSKIM

Szef częstochowskich stróżów prawa mł. insp. Dariusz Atłasik uczcił pamięć tych, którzy 73 lata temu ryzykowali życiem w imię wolności. Komendant wziął udział w uroczystej mszy świętej, po której wspólnie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź