Samsung Galaxy A8: czy warto go kupić?

Samsung Galaxy A8: czy warto go kupić?

Galaxy A to linia, którą firma Samsung stworzyła dla osób, które cenią telefony z dobrą specyfikacją oraz wyróżniające się solidnym wykonaniem. Pod względem ceny smartfony z tej linii zaliczane są do średniej półki cenowej. Kosztują mniej, a mimo to nie zostają w tyle za flagowymi smartfonami z logo Samsung. W linii Galaxy A pojawiło się już kilka różnych modeli, wśród  nich jest Galaxy A8, któremu chcemy poświęcić swoją krótką recenzję.

Wykonanie i wzornictwo

Samsung Galaxy A8 ma design, który śmiało można określić jako klasę premium. Nowy model ma ekran, który wypełnia niemal cały przedni panel, ale dzięki zastosowaniu stosunkowo wąskiej ramki wygląda to bardzo elegancko. Ekran jest płaski, a obudowa lekko zaokrąglona. Obudowę wykonana łącząc szkło i metal. Smartfon prezentuje się więc bardzo atrakcyjnie. Urządzenie jest stosunkowo małe, ma to ten plus, że można obsługiwać je jedną ręką. Plusem jest to, że ponad obudowę aparatu nie wystaje obiekty aparatu. W górnej części prawej krawędzi znalazło się miejsce dla głośnika. Na dolnej krawędzi umieszczono z kolei jack audio 3,5 mm, mikrofon i port USB typu C. W prawej krawędzi znalazł się włącznik. Z przodu telefonu znajduje się podwójny aparat, dioda powiadomień oraz głośnik, z kolei z tyłu umieszczono czytnik linii papilarnych i obiekty aparatu. Jakość wykonania oraz wzornictwo stoją naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Sprawdź: Samsung Galaxy A8 – średnia półka przypominająca flagowiec >>

Ogromny plus należy się za to, że Galaxy A8 jest wodoszczelny i pyłoszczelny: gwarantuje to norma IP68.

Wyświetlacz

Galaxy A8 dostał ekran o rozdzielczości 5,6 cala z matrycą  Amoled. Żywe kolory i bardzo dobry kontrast na pewno zasługują na wyróżnienie. Ekran ma proporcje 18,5:9 czyli rozdzielczość 2220 x 1080 pikseli.

Zastosowanie matrycy

Super Amoled sprawiło, że telefon ma świetne kąty widzenia. Jasność jest dobrana tak dobrze, że nawet w słońcu widoczność jest doskonała. Rozdzielczość zapewnia nam doskonałą ostrość obrazu, nie ma problemu z odczytaniem wiadomości SMS: czcionki są wyjątkowo czytelne. Plusem jest zastosowanie powłoki oleofobowej; dzięki niej bez trudu usuniemy z ekranu ślady palca. Filtr światła niebieskiego jest jedną ze standardowych opcji, które znajdują się ustawieniach ekranu. Pasek nawigacyjny może mieć każdego dnia inny kolor, dostępnych jest siedem pastelowych wersji kolorystycznych. Sami też decydujemy o tym czy odpowiada nam kolejność przycisków; zawsze możemy ją zmienić.

Specyfikacja techniczna

Prezentuje się całkiem nieźle. Sercem urządzenia jest procesor Exynos 7885. Z wykonywaniem codziennych zadań, z grami i aplikacjami Galaxy A8 radzi sobie bardzo dobrze, a do tego szybko. Smartfon dostał 32 GB pamięci wewnętrznej. Ma także funkcję Dual SIM. Jeśli nie zamierzamy korzystać z drugiej karty, to możemy wykorzystać slot do rozbudowania pamięci. Telefon ma także nowoczesne złącze USB -C; dzięki niemu i szybkiej ładowarce ładowanie telefonu do połowy trwa około 30 minut. Smartfon ma podwójny aparat i robi naprawdę bardzo dobre zdjęcia. Dostępny jest w 4 wersjach kolorystycznych.

Previous Lekomania – przyczyny, objawy, skutki
Next Pielęgnacja samochodu w mrozie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Lekcja ratowania życia z częstochowską policją

W auli Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu. Oprócz prelekcji na temat podstawowych zasadach właściwego zachowania na drodze, negatywnych skutków brawury i lekkomyślności młodych kierowców, młodzież

Wiadomości 0 Comments

Gdzie można oprawić pracę dyplomową?

Ostatnim etapem studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich jest obrona pracy dyplomowej. Napisanie i przedstawienie pracy dyplomowej to warunek uzyskania dyplomu ukończenia studiów i uzyskania tytułu licencjata, magistra, doktora. Praca dyplomowa

Wiadomości 0 Comments

Ledwie opuścił więzienie, a już trafił do niego z powrotem

Policjanci z komisariatu VI w Częstochowie zatrzymali 52-latka podejrzanego o znęcanie się nad partnerką i jej pobicie. Jak ustalili śledczy, mężczyzna bił kobietę po głowie, złamał jej nos i groził

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź