Rodzaje narkotyków

Rodzaje narkotyków

Informacje dostarczane przez Castle Craig Hospital – jeden z wiodących w Europie ośrodków rehabilitacji narkomanów i alkoholików.

Skutki, oznaki nadużycia, zagrożenia dla zdrowia, objawy odstawienia, detoksykacja i leczenie.

Jeśli Ty lub Twoja najbliższa osoba zmaga się z problemem narkotykowym, prosimy o kontakt.

https://sosdopalacze.pl/

Większość leków psychoaktywnych zalicza się do kategorii używek, depresantów, opiatów i halucynogenów. Wszystkie te rodzaje narkotyków są uzależniające, wywołują uzależnienie i mają różny wpływ na ludzki mózg i ciało.

Stymulanty

Stymulanty działają na ośrodkowy układ nerwowy i związane są z uczuciem skrajnego samopoczucia, zwiększoną aktywnością umysłową i motoryczną. Przykłady obejmują kokainę, crack, amfetaminę (speed) i ecstasy (która jest również halucynogenna).

Depresje

Depresanty są substancjami chemicznymi, które spowalniają ośrodkowy układ nerwowy i hamują aktywność mózgu, powodując ulgę w niepokoju. Najczęściej stosowanymi lekami depresyjnymi są alkohol i konopie indyjskie. Inne to barbiturany i benzodiazepiny (np. valium, ksanax, temazepam).

Opiaty i opioidy

Opiaty i leki opioidowe przynoszą ulgę w bólu, wywołują euforię, sedację, a w zwiększonych dawkach wywołują śpiączkę. Przykładami są heroina, morfina, opium, metadon, dipipanon i petydyna. Kliknij, aby przeczytać o detoksykacji heroiny i opiatów w Castle Craig.

Halucynogeny

Halucynogeny powodują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości przez człowieka. Należą do nich konopie indyjskie, LSD, ecstasy i psilocybin (magiczne grzyby).

Podczas gdy niektóre leki są stosowane do celów leczniczych, inne są przyjmowane nielegalnie ze względu na ich działanie narkotyczne lub pobudzające i często mogą uzależniać. Uzależnienie od narkotyków jest niebezpieczną i potencjalnie śmiertelną chorobą. Jeśli negatywne skutki narkomanii lub nadużywania narkotyków wpłynęły na Ciebie lub Twoją ukochaną osobę, weź sprawy w swoje ręce – nie czekaj.

Previous Cena folii ppf
Next 4 Rodzaje bindowania

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jaką drukarkę najlepiej kupić do użytku domowego?

Kupno drukarki do użytku domowego może być bardzo mylące. Podczas gdy drukarki biznesowe i fotograficzne mają dość specyficzne kryteria, takie jak prędkość lub rozdzielczość, drukarki domowe są całkowicie zależne od

Life&Style 0 Comments

Kartki urodzinowe – odrobinę mniej konwencjonalne

Już od pewnego czasu można usłyszeć, że zwyczaj składania życzeń urodzinowych zamyka. Owszem, pamiętanie o nadchodzącym jubileuszu nadal jest w cenie, od nas jednak oczekuje się przede wszystkim szybkości reakcji.

Life&Style 0 Comments

Protezy wykonane z akrylu

Popularne tworzywo sztuczne, akryl, od wielu lat wykorzystywane jest do produkcji protez zębowych. Łatwo można go formować i jest wytrzymały, dzięki czemu świetnie sprawdza się w postaci protez częściowych i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź