Reaguj na przemoc wobec dziecka

Reaguj na przemoc wobec dziecka

Komenda Miejska Policji w Częstochowie wspólnie z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w ramach kampanii „Świeć przykładem – reaguj na przemoc” przygotowała spot profilaktyczny. Jego autorzy chcą w ten sposób dotrzeć do dorosłych odbiorców i uświadomić im, że każdy, bez względu na wiek, ma prawo do życia bez przemocy i poniżania. Bicie, znęcanie się i okrutne traktowanie dziecka są niedopuszczalne i karalne.

Głównym celem działań podjętych przez mł. asp. Daniela Zycha z częstochowskiej prewencji i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie jest zapobieganie zjawisku przemocy wobec dziecka. Przygotowany w ramach kampanii społecznej „Świeć przykładem – reaguj na  przemoc” spot profilaktyczny ma na celu uwrażliwienie społeczeństwa na krzywdę najmłodszych oraz zaktywizowanie do reagowania w takich sytuacjach.

Jeśli ktokolwiek wykorzystuje swoją przewagę fizyczną, psychiczną lub instytucjonalną, zmuszając drugiego człowieka do określonych zachowań lub wyrządza mu krzywdę, to jest to przemoc. W każdej relacji przemocowej występują co najmniej dwie strony: ta krzywdząca i ta krzywdzona. Jeśli osobą krzywdzoną jest bezbronne dziecko, które pozostaje w relacji rodzinnej ze swoim prześladowcą i nie wie, że to, czego doznaje jest złe i karalne, otoczenie ma niewielkie szanse, by o krzywdzie dowiedzieć się bezpośrednio od niego. Dlatego tak ważne jest, by osoby pracujące z dziećmi w placówkach oświatowych, opiekuńczych lub leczniczych, a także sąsiedzi i członkowie rodziny potrafili rozpoznać symptomy doznawania przemocy przez dziecko oraz natychmiastowo i skutecznie reagowali.

W sytuacji, gdy słyszymy płacz dziecka, kiedy w tle słychać krzyki i hałasy, a płacz nie ustaje lub kiedy słyszymy wyraźne wołanie o pomoc, nie ignorujmy tych sygnałów! Dzieci są osobami zależnymi i są bezbronne wobec wyrządzanej im krzywdy. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy!

Previous Policjanci z Kłomnic rozbili gang okradający sklepy w całej Polsce
Next Interpol ostrzega przed oszustami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WYRÓŻNIENIA ZA CZĘSTOCHOWSKIE DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE

W Filharmonii Częstochowskiej odbyło się spotkanie Świąteczno-Noworoczne Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka z mieszkańcami. Jednym z zaproszonych gości był szef częstochowskich mundurowych mł. insp. Dariusz Atłasik, który omówił stan bezpieczeństwa

Wiadomości 0 Comments

Śmierć w płomieniach

Policjanci wyjaśniają przyczyny pożaru, do którego doszło w kamienicy przy ulicy Śniadeckich w Częstochowie. W trakcie akcji gaśniczej strażacy znaleźli w budynku osmalone zwłoki 31-letniego mężczyzny. Na miejscu pracują śledczy.

Wiadomości 0 Comments

Rowerzysta zginął w zderzeniu z tirem na DK-1

Kryminalni z Częstochowy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek na DK-1 w Częstochowie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący rowerem prawdopodobnie podczas włączania się do ruchu wjechał

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź