Pielęgnacja samochodu w mrozie

Pielęgnacja samochodu w mrozie

Samo przygotowanie samochodu na zimę często nie wystarcza. Pielęgnacja samochodu w mrozie musi być regularna i prowadzona odpowiedzialnie.

Mycie samochodu

Jednym z kluczowych problemów, z którymi zmagają się kierowcy w zimie, jest mycie. Z jednej strony należy regularnie czyścić samochód, ponieważ drogi są obficie posypane solą i chemikaliami różnych pasków. Wnikają w najmniejsze pęknięcia i wióry, niszcząc w ten sposób karoserie. Z drugiej strony, po umyciu w chłodne dni bardzo trudno jest dokładnie wysuszyć samochód, a zamarznięta wilgoć niszczy ciało niemal tak energicznie, jak chemikalia. Co robić?

W umiarkowanych mrozach (do -10 stopni) ustal „dzień kąpieli” raz na kilka tygodni. Pamiętaj o potraktowaniu łuków i dna strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Następnie wysusz samochód tak dokładnie, jak to możliwe. Nie zapomnij nałożyć wosku na koniec sesji: dzięki niemu maszyna dłużej pozostanie czysta. W silniejszych mrozach z reguły nie jest tak brudno na drogach, dlatego usługi mycia samochodów są dostępne rzadziej. W żadnym wypadku nie zapomnij o plastikowej ochronie nadkoli, a także o obróbce samochodu środkami antykorozyjnymi. Jeśli znajdziesz zadrapania i wióry na powierzchni ciała lub na felgach, najlepiej natychmiast je potraktować lakierem.

Pielęgnacja wnętrza

Śnieg i brud, które kierowca i pasażerowie wnoszą do samochodu zimą, to nie tylko problem estetyczny. Gromadzenie się wilgoci pod dywanami może prowadzić do różnych nieprzyjemnych konsekwencji, na przykład do rozkładu. Ale to nie wszystko. Ze względu na zwiększoną wilgotność w przedziale pasażerskim okna w samochodzie zaparowują i zamarzają szybciej. Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tymi problemami. Pierwszym z nich jest regularne mycie i dokładne suszenie dywanów. Nawiasem mówiąc, zimą najłatwiej jest dbać o gumowe maty. Trzeba tylko zmyć brud i pozwolić wodzie wyschnąć. Będziesz musiał trochę dłużej majstrować przy dywanikach wykonanych z innych materiałów. Aby całkowicie pozbyć się wilgoci, użyj suszarki do włosów. Ogólnie rzecz biorąc, to urządzenie jest jednym z głównych asystentów zimą. Poradzą sobie z matami i osuszą spód samochodu. Innym użytecznym narzędziem, którego możesz użyć, są plastikowe kratki pod dywanami, podobne do tych umieszczonych na dnie zlewów kuchennych. Taka prosta sztuczka pozwala stworzyć szczelinę powietrzną między podłogą a dywanem, aby wilgoć odparowała szybciej.

Zobacz co jeszcze możesz zrobić, aby ułatwić sobie prace pielęgnacyjne przy samochodzie w trudnych warunkach pogodowych.  Zobacz więcej na http://board.info.pl/kosmetyka-i-pielegnacja-samochodu/sszy/kosmetyka-auta-gdy-za-oknem-mroz.html  >>

Zamki samochodowe

Zimą zamki samochodowe często zamarzają. Zwróć szczególną uwagę na zamki po umyciu: woda może dostać się do larw, które zestalając się, zablokują Twój klucz. Dlatego po każdym „dniu kąpieli” nie bądź leniwy i dokładnie osusz mechanizm suszarką do włosów lub przynajmniej kompresorem. Jeśli nie udało się zapobiec problemowi, możesz ogrzać klucz lub użyć blokady odmrażacza. Ostatecznie poziom spryskiwacza przedniej szyby musi być monitorowany, a w każdym razie nie wlewaj do zbiornika zwykłej wody, tylko płyn „bezszronowy”. W niskich temperaturach woda natychmiast zamienia się w lód, który może uszkodzić części.

Previous Samsung Galaxy A8: czy warto go kupić?
Next Segregator

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Krajowy rynek samochodów używanych rośnie w siłę

Konsumenci w Polsce najchętniej kupują samochody używane. Tego typu ofert sprzedaży w ubiegłym roku było o ok. 500 tys. więcej niż w Czechach, na Słowacji i Węgrzech łącznie. Co więcej, zanosi się na to, że

Motoryzacja 0 Comments

Transport może być bardziej ekologiczny dzięki paliwom alternatywnym

W Polsce transport generuje blisko 12 proc. emisji gazów cieplarnianych. Jej ograniczenie jest trudniejsze niż w innych krajach Europy ze względu na dużą liczbę samochodów oraz średni wiek i zły stan techniczny pojazdów.

Motoryzacja 0 Comments

Jak wynająć komfortowy samochód?

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się firmy świadczące usługi w zakresie wynajmu samochodów. Można wręcz stwierdzić, że rozwiązanie to cieszy się takim samym zainteresowaniem jak wypożyczalnia maszyn budowlanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź