Okradła konduktorkę gdy ta wypisywała mandat za jazdę „na gapę”

Okradła konduktorkę gdy ta wypisywała mandat za jazdę „na gapę”

Policjanci z komisariatu III w Częstochowie zatrzymali w ubiegłym tygodniu 50-latkę, która ukradła kobiecie kontrolującej bilety telefon komórkowy. Do kradzieży doszło, gdy konduktorka wypisywała kobiecie mandat za podróżowanie pociągiem bez ważnego biletu. Zatrzymanej grozi 5 lat więzienia.

W ubiegłą środę policjanci zostali wezwani na dworzec PKP, gdzie w jednym z pociągów doszło do kradzieży telefonu komórkowego. Pokrzywdzoną była konduktorka. W chwili, gdy przeprowadzała ona kontrolę dokumentów przewozu osób i bagażu wśród podróżnych, okazało się, że jedna z podróżujących nie miała biletu. Kiedy konduktorka wypisywała wezwanie do zapłaty, 50-latka wykorzystała jej nieuwagę i zabrała telefon komórkowy. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona, sprawczyni kradzieży wysiadła z pociągu na jednym z peronów w centrum miasta.

Policjanci ustalili rysopis 50-latki i rozpoczęli jej poszukiwania. Kiedy zauważyli kobietę, która odpowiadała opisowi wyglądu podanemu przez pokrzywdzoną, zatrzymali ją. Podczas kontroli jej torebki znaleźli skradziony telefon. Kobieta usłyszała już zarzut. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Previous Dzielnicowi z poczesnej zatrzymali amatora narkotykowej uprawy
Next Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zabezpieczają odnaleziony niewybuch

Policjanci z Częstochowy zabezpieczają odnaleziony w Blachowni niewybuch. Znalezisko leży na ścieżce między zbiornikami wodnymi oddalonej od zabudowań. Wkrótce zostanie zabrane przez saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że

Wiadomości 0 Comments

Groził ojcu nożem, trafił do aresztu

Na 3 miesiące trafił do aresztu 32-latek z Częstochowy podejrzany o znęcanie się nad swoimi rodzicami. Z ustaleń śledczych wynika, że dramat trwał w tej rodzinie już od 2015 roku.

Wiadomości 0 Comments

ZALECANE OBJAZDY TRASY DK1 NA REMONTOWANYM ODCINKU KOŚCIELEC-CZĘSTOCHOWA

W związku z trwającymi remontami Drogi Krajowej nr 1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów, które pomogą sprawniej pokonać ten odcinek trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź