Najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru firmy poligraficznej

Najważniejsze wskazówki dotyczące wyboru firmy poligraficznej

Celem tego artykułu jest podzielenie się korzyściami z naszego doświadczenia i nakreślenie kilku przydatnych kroków, które pomogą Ci wybrać odpowiednią firmę poligraficzną do Twojego zadania drukowania. W rzeczywistości istnieje wiele dostępnych opcji, od lokalnych drukarek do drukarek usług online z całego świata. Jak więc zapewnić, że otrzymasz wysokiej jakości rozwiązanie o korzystnym stosunku jakości do ceny? Faktem jest, że Twoje zabezpieczenie marketingowe pozostawi trwałe wrażenie na Twoich perspektywach i opłaca się zrobić to dobrze i dostarczyć profesjonalne wykończenie! Jeśli jakość Twoich materiałów drukowanych nie jest dobra, Twoi potencjalni klienci mogą uznać, że Twoje produkty lub usługi nie są dobrej jakości, jak również. Ten przewodnik krok po kroku pomoże Ci wybrać odpowiednią drukarkę do Twojego projektu.

1) Odwiedzać ich lokale

Twoja praca przy druku jest ważna, więc tam gdzie to możliwe, warto odwiedzić drukarnię osobiście, zwiedzić jej obiekty, aby sprawdzić, jak sobie radzą, zadawać pytania, porozmawiać z personelem i ogólnie poznać sposób działania. Jakość i prezentacja ich obiektów będzie odzwierciedlać jakość pracy, którą wykonują.  Upewnij się, że spotykasz się z opiekunem klienta i sprawdzasz, czy istnieje między Tobą relacja.

2) Sprawdź jakość pracy – nie rezygnuj z jakości na rzecz ceny!

Poproś, abyś zobaczył próbki ostatnich prac z Twoich drukarek umieszczonych na krótkiej liście, które odzwierciedlają specyfikę Twojego projektu, abyś mógł dokonać podobnych porównań. Sprawdź, czy wykończenie jest zgodne ze standardem i jakością, jakiej wymagasz – czy tusz jest rozmazany – lub czy tekst nie został źle zarejestrowany? Czy obrazy są wyraźne lub nieostre? Rzeczywistość jest taka, że wybranie najtańszej opcji może okazać się fałszywą ekonomią. Jeśli wydrukowane produkty nie są zgodne ze standardem, będzie to źle odbijać się na Twojej marce.  Niska cena często oznacza niską jakość, ponieważ firmy mogą korzystać z taniego atramentu i papieru, aby móc zaoferować bardzo tanie drukowanie. Ponadto niskie koszty mogą również oznaczać, że Twoja praca zostanie wydrukowana w tym samym czasie co inni klienci – co może mieć wpływ na czas realizacji zamówienia i jakość wykończenia. Zalecamy wybranie firmy poligraficznej, która jest nieco droższa, ale oferuje dobrą jakość i korzystny stosunek jakości do ceny.

3) Zbadaj poziom obsługi klienta, który otrzymasz

Dowiedz się, jak będzie zarządzane Twoje konto – musisz być w stanie zaufać swojej drukarce i obsłudze konta. Upewnij się, że są one otwarte i uczciwe oraz zapewnią profesjonalną obsługę z dobrą komunikacją i umiejętnościami zarządzania klientami. Idealnie byłoby poszukać drukarki, która może zarządzać Twoim projektem w całości, od druku, personalizacji, zestawienia, wykończenia, oprawy, przechowywania i realizacji. Jest to o wiele bardziej opłacalne i skuteczne, jeśli ta sama firma zajmuje się każdym krokiem.

4) Sprawdzenie reputacji firmy

Zajrzyj na stronę internetową drukarni i przejrzyj listę klientów, zapoznaj się z ich doświadczeniem w branży poligraficznej, od jak dawna są założeni? Nie obawiaj się pytać o referencje i osobiste rekomendacje istniejących klientów. Korzystaj z mediów społecznościowych, takich jak LinkedIn i Twitter, aby sprawdzić inne doświadczenia klientów. Warto zrobić tyle badań, ile się da z góry!

5) Zbadanie „zielonych referencji” drukarki

Jeśli używasz drukarki, która nie zarządza swoim śladem węglowym, to może to źle odbić się na Twojej firmie. Poszukaj drukarki, która jest zaangażowana w dbałość o środowisko, zapobieganie zanieczyszczeniom i efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych. Sprawdź, czy posiada ona akredytację FSC (Forest Stewardship Council) i PEFC. Wiele drukarni posiada obecnie akredytację ISO 14001 i oferuje papier z recyklingu oraz przyjazne dla środowiska atramenty do drukowania zabezpieczeń marketingowych.

6) Wybierz odpowiedni format drukarki dla swojego zadania

Rodzaj prasy drukarskiej, z której korzysta firma jest ważny, ponieważ to od niego zależeć będzie koszt i w pewnym stopniu jakość pracy oraz czas jej realizacji. Wiele drukarek cyfrowych oferuje obecnie dobre wyniki jakościowe przy niskich kosztach przy niskich nakładach np. 200 egzemplarzy, które można bardzo szybko obrócić od momentu otrzymania dzieła sztuki. Jednak druk litho będzie tańszy w przypadku większych ilości i daje wyższą jakość druku z opcją specjalnych wykończeń lub efektów druku, takich jak folia lub kolor spotowy.

W końcu… bądź lojalny wobec swojego dostawcy usług drukarskich!

Kiedy już znajdziesz dobrą drukarkę oferującą jakość, korzystny stosunek jakości do ceny produktu i doskonałą obsługę klienta, pozostań lojalny! Dobre relacje robocze z Twoją drukarką potencjalnie pozwolą Ci uzyskać lepsze usługi, takie jak rabaty ilościowe, szybszy zwrot z inwestycji i osobiste dostawy.

http://drukdlastudenta.pl/

Previous Jak zaprojektować pokój dla dziesięcioletniej dziewczynki?
Next Zalety i wady akrylowej farby samochodowej

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Podkład mineralny na mokro

Krok 1: Nałóż żądaną ilość minerałów na talerz i wyjmij butelkę z delikatną mgiełką wypełnioną wodą destylowaną lub naszym tonikiem do twarzy Perfect Balance, aby nie tylko nałożyć puder, ale

Life&Style 0 Comments

Wytrwanie w diecie – Zacznij już dziś

Dla właściwie każdego wytrwanie w postanowieniu wydaje się naprawdę bardzo skomplikowane. Jednocześnie należy mieć na uwadze to, że wystarczy wykonywać coś systematycznie przez miesiąc, by weszło w nawyk. Dlatego wszelkiego

Life&Style 0 Comments

Nowoczesność w kuchni nie oznacza paczkowanego jedzenia i rezygnacji z gotowania

Nowoczesna kuchnia może błędnie kojarzyć się z nadużywaniem gotowych dań i półproduktów, które są kosztowne i niekoniecznie zdrowe. Tymczasem najnowsze trendy kulinarne i kuchenne zobowiązują nas do troski o dietę,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź