Medyczna marihuana w Polsce

Medyczna marihuana w Polsce

Temat marihuany pojawia się w polskiej polityce regularnie. Jest to dość kontrowersyjna kwestia. Palenie konopi indyjskiej ma zarówno wielu zwolenników, jak i przeciwników. Z jednej strony wielu ludzi twierdzi, że jest to groźny narkotyk, a jego stosowanie powinno być surowo zakazane. Równocześnie zwolennicy są zdania, że konopie indyjskie są znacznie mniej szkodliwe niż chociażby alkohol, który w końcu jest powszechnie dostępny.

Dyskusja nad ewentualnym zalegalizowaniem marihuany i powszechnym dostępem do niej trwa od bardzo długiego czasu. Aktualnie zdania są na tyle podzielone, że raczej nic nie wskazuje na to, aby problem miał zostać rozwiązany w najbliższym czasie. Warto jednak zauważyć, że od dawna znane są również medyczne właściwości marihuany.

Marihuana w medycynie

Zastosowania, jakie marihuana może mieć w medycynie należą do najważniejszych argumentów zwolenników jej legalizacji. Badania nad tym tematem trwają od długiego czasu, i od czasu do czasu otrzymujemy bardzo zaskakujące informacje o tym, na jak wiele sposobów marihuana może pomagać osobom cierpiącym na różne schorzenia.

Marihuana medyczna to przede wszystkim świetny środek przeciwbólowy. Może być stosowana przy różnych schorzeniach wywołujących bóle mięśni czy kości. Pomaga również w przypadku bezsenności czy nadmiernego stresu. Często jest też stosowana w terapii różnego rodzaju nowotworów. Dawno już wykazano, że niektóre substancje zawarte w tej roślinie mogą być niezwykle pomocne przy leczeniu takich chorób.

Wszystkie te argumenty doprowadziły do tego, że po wielu latach starań – w roku 2017 – medyczna marihuana została zalegalizowana w naszym kraju. Obecnie jest ona dostępna w aptekach, choć dostęp do niej wciąż nie jest bardzo powszechny. Medyczna marihuana jest dostępna jedynie na receptę i w określonych przypadkach. Ponadto dostępna w aptekach medyczna marihuana jest pozbawiona substancji psychoaktywnych. Sprawia to, że nie może być wykorzystywana jako używka. Takie restrykcje są jednak w pełni zrozumiałe. W przepisie tym chodzi o to, aby udostępnić marihuanę wyłącznie osobom, którym może ona faktycznie pomóc w walce z różnymi chorobami.

Czy marihuana w Polsce będzie legalna?

Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, czy kiedykolwiek dojdzie w Polsce do całkowitej legalizacji marihuany. Aktualnie w legalnej sprzedaży są na przykład nasiona konopii Genesis. Ich posiadanie i rozprowadzanie nie jest nielegalne. Zabronione jest natomiast uprawianie tej rośliny, nawet na własny użytek.

Od czasu do czasu pojawia się wiele projektów ustaw, które miałyby poszerzyć dostęp do marihuany. Zwolennicy tych projektów twierdzą, że nie jest to tak niebezpieczna używka jak alkohol czy papierosy. Trzeba przyznać, że badania medyczne wydają się potwierdzać te argumenty. Z drugiej strony nadmierne stosowanie marihuany może być niebezpieczne – takie zagrożenia tkwią jednak w każdej substancji psychoaktywnej. Do pełnego rozwiązania tej kwestii potrzeba zapewne jeszcze wielu lat, zaś zwolennicy legalizacji marihuany w Polsce mają przed sobą długą drogę.

Więcej na stronie konopny-swiat.pl.

Previous Urządzenia wielofunkcyjne: dlaczego warto z nich korzystać?
Next Gdzie można oprawić pracę dyplomową?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

UWAGA NA OSZUSTÓW! MIESZKANKA CZĘSTOCHOWY STRACIŁA 90 TYS. ZŁ

Częstochowscy policjanci poszukują oszustów, którzy metodą „na policjanta” wyłudzili od 64-letniej kobiety 90 tys. zł. Mieszkanka Częstochowy była przekonana, że pomaga policji i bierze udział w tajnej akcji. Wyciągnęła pieniądze

Wiadomości 0 Comments

SAMOCHÓD – ŚMIERTELNA PUŁAPKA

Rzecznik Praw Dziecka podkreśla, że dzieci nie wolno zostawiać w samochodzie, niezależnie od pory roku. W upalne dni jest to jednak wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie. Temperatura we wnętrzu samochodu potrafi wzrosnąć

Wiadomości 0 Comments

Tragiczny weekend na częstochowskich drogach

To nie był bezpieczny weekend na częstochowskich drogach. Doszło do dwóch wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci wyjeżdżali także do 41 kolizji drogowych. Do większości stłuczek doszło na skutek najechania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź