Kolejny wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty

Kolejny wypadek śmiertelny z udziałem rowerzysty

Kryminalni z Częstochowy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Soborzyce. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 51-letnia kierująca samochodem marki Renault nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na poruszającą się w tym samym kierunku 75-letnią rowerzystkę. W wyniku odniesionych obrażeń kierująca rowerem zmarła w drodze do szpitala.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Soborzycach w gm. Dąbrowa Zielona. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w sobotę po godzinie 14.30 kierująca samochodem marki Renault jadąc w kierunku miejscowości Koniecpol, nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na jadący w tym samym kierunku rower. 75-letnia rowerzystka odniosła poważne obrażenia. Zmarła podczas transportu do szpitala. Policjanci na miejscu ustalili, że 51-latka, która spowodowała wypadek, była trzeźwa. Śledczy wyjaśniają teraz przyczynę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. To już trzeci w tym roku wypadek na terenie powiatu częstochowskiego, w którym zginął rowerzysta. Do dwóch wcześniejszych doszło w MARCU i w LIPCU.

Kierowco!

W zderzeniu z pojazdem rowerzysta często odnosi poważne obrażenia. Pamiętaj, że podczas wyprzedzania jesteś obowiązany zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 metr! Gdy warunki na drodze nie pozwalają na wykonanie tego manewru w sposób bezpieczny, zwolnij i nie wyprzedzaj! Dopiero po upewnieniu się, że nie zagrozi on bezpieczeństwu innych uczestników ruchu, możesz przystąpić do wyprzedzania.

Rowerzysto!

Poruszając się po jezdni używaj elementów odblaskowych, by zwiększyć swoją widoczność i bezpieczeństwo!

Pamiętaj o obowiązkowym wyposażeniu roweru w:

  • co najmniej jeden skutecznie działający hamulec,
  • sygnał dźwiękowy o nieprzeraźliwym dźwięku,
  • z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej,
  • z tyłu – co najmniej w jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej.

Światła pozycyjne oraz światła odblaskowe oświetlone światłem drogowym innego pojazdu powinny być widoczne w nocy przy dobrej przejrzystości powietrza z odległości co najmniej 150 m. Światła pozycyjne mogą być migające i umieszczone nie wyżej niż 1500 mm i nie niżej niż 250 mm od powierzchni jezdni.

Rowerzysta w pierwszej kolejności powinien korzystać z drogi dla rowerów i pasa ruchu dla rowerów oraz pobocza. W przypadku braku takich miejsc rowerzysta może poruszać się po jezdni.

Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze!

Previous Ranił nożem swoją matkę
Next Telefony z Chin

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Telefony z Chin

Decydując się na zakup sprzętu elektronicznego, z pewnością dobrze jest sprawdzić, czy stawiamy na usługi autoryzowanego dystrybutora. Tylko wówczas możemy być pewni, że nie uderzamy w prawa konsumenta. Skąd jednak

Wiadomości 0 Comments

CZĘSTOCHOWSCY ŚLEDCZY PRZEJĘLI PODRÓBKI WARTE 3,5 MLN ZŁ

Częstochowscy policjanci po raz kolejny zabezpieczyli odzież, obuwie oraz wyroby galanteryjne i perfumy sygnowane znakami towarowymi znanych marek. Wstępne ustalenia wskazują, że to podróbki. Wartość oryginalnych produktów osiągnęłaby wartość około

Wiadomości 0 Comments

Po 11 latach wyszedł z więzienia i już zaczął kraść

Policjanci z komisariatu IV w Częstochowie zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież na szkodę dwóch kobiet. Jego łupem padły: portfel z dokumentami i telefony. Usłyszał już zarzuty, a w toku wykonywanych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!