Ergonomia w ruchu i modułowość mebli

Ergonomia w ruchu i modułowość mebli

Ergonomia w biurach to klasyczny temat-rzeka, który jednak warto jest podnosić za każdym razem, gdy tworzy się przestrzenie biurowe, a także wtedy, kiedy wprowadza się w nich chociażby najdrobniejsze zmiany, niezbędne do lepszej pracy. Bardzo popularnymi w ostatnim czasie kwestiami są ergonomia w ruchu oraz modułowość mebli, czyli dwie cechy, jakie prezentują meble biurowe LOBOS i które równocześnie stanowią wyraz nowoczesnego myślenia o biurach.

Ergonomia w ruchu

Meble biurowe LOBOS i ogólnie meble biurowe to swoiste biurowe nieruchomości. Ot, ustawiamy meble i na takim szkielecie budujemy potem użyteczność całego pomieszczenia. Jest to podejście klasyczne, które oczywiście ma bardzo duży sens praktyczny, ale w praktyce zapomina się tutaj o jednym dość istotnym fakcie. Chodzi o to, że po biurze się chodzi.

Większość pracy w biurze jest w naturalny sposób wykonywana w pozycji siedzącej przy biurku, ale bardzo często trzeba wstać lub po prostu chce się wstać tylko po to, by rozprostować nogi. Wtedy biuro musi być przygotowane na poruszanie się po nim, a nie wszystkie meble są w stanie odpowiednio odpowiedzieć na takie zapotrzebowanie osoby w nim pracującej. Bardzo często układ mebli powoduje, że stanowią one wspaniały, reprezentacyjny system naczyń połączonych, zapewniający znakomite wsparcie dla stacjonarnych pracowników biura, ale zupełnie nie radzący sobie z osobą w ruchu. Przez takie biuro trudno przejść, łatwo jest coś uszkodzić, a do tego elementy biura nie pomagają nam w dostosowywaniu go do naszych chwilowych potrzeb, niekoniecznie zgodnych z potrzebami uniwersalnymi. Meble biurowe LOBOS rozwiązują ten oraz kilka innych problemów poprzez zastosowanie drugiej przesłanki nowoczesnych mebli: modułowości.

Modułowość mebli biurowych

Meble biurowe LOBOS realizują ideę modułowości w niektórych liniach wśród produktów oferowanych przez markę. Tylko w niektórych, ponieważ nie zawsze jest to rozwiązanie pożądane, chociaż sprawdza się w większości przypadków i nawet linie, które z założenia modułowe nie są, posiadają wiele cech tego typu rozwiązań. O co w tym dokładnie chodzi?

Modułowość mebli to efekt spostrzeżenia, iż funkcjonalność mebla zazwyczaj może być kwantyfikowana w jednostkach przeliczanych na przestrzeń, a nie na cały mebel. Jeśli mamy biurko, jego użyteczność będzie związana nie z faktem istnienia biurka, ale z istnienia odpowiedniej ilości miejsca na blacie, z kształtem blatu, ułożeniem blatu, z dodatkami w postaci szuflad i tak dalej. Użyteczność biurka może być poszerzana przez nadstawki lub podstawki, może być do niego coś przyłączone lub biurka mogą stać razem w parach, czwórkach lub w innych układach. To wszystko sprawia, że meble biurowe LOBOS często są podzielone na swoiste unity, z których możliwe jest potem poskładanie elementu o określonej użyteczności, która wcale nie musi być zaplanowana przez twórcę mebla. Meble biurowe LOBOS stają się w ten sposób możliwościami, z których samodzielnie można poskładać potrzebną użyteczność.

Więcej na http://luminatrix.pl/

Previous Gdzie można oprawić pracę dyplomową?
Next Urządzenia wielofunkcyjne

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Banki powinny postawić na komunikację w social media

W II i III kwartale 2016 roku w mediach społecznościowych pojawiło się 90 proc. wszystkich publikacji na temat banków – wynika z analizy IMM. W TOP 3 znalazły się PKO Bank Polski, mBank

Strefa Biznesu 0 Comments

Praca na Śląsku czeka – 1 na 5 firm będzie zatrudniać!

Stopa bezrobocia spada, choć nadal wynosi blisko 7%. Czy to oznacza, że w naszym województwie nie ma pracy? Czy szukanie nowego zatrudnienia musi trwać miesiącami i być nieustanną harówką? Nie!

Strefa Biznesu 0 Comments

Majątek Polaków wynosi obecnie 6,5 bln zł. Do 2040 roku wzrośnie blisko dwukrotnie

W 2040 roku Polacy zgromadzą majątek wart ponad 18 bln zł – wynika z badania Polityka Insight Research dla Banku Zachodniego WBK. Po uwzględnieniu inflacji będzie to o 70 proc. więcej, niż mają

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź