Cena folii ppf

Cena folii ppf

W ciągu ostatnich kilku lat wykonałem wiele pracy w branży folii ochronnych do farb. W tym czasie dowiedziałem się wiele o tym, co ludzie czują na temat kosztów powłok ochronnych.

Przyjrzyjmy się kosztom folii ochronnej, inaczej nazywanej przezroczystym biustonoszem, i zdecydujmy, czy warto, czy nie.

Co to jest film chroniący farbę?

Jeśli znalazłeś ten artykuł, prawdopodobnie wiesz już, co to jest folia ochronna do farb (PPF). Jeśli nie, oto szybki opis:

Folia chroniąca lakier, znana również jako przezroczysty biustonosz lub PPF, jest niewidoczną, samoprzylepną folią, która jest nakładana na lakier samochodu, aby chronić go przed odpryskami skalnymi, zarysowaniami i zawirowaniami. Folia ta jest często samoregenerująca się. Oznacza to, że jeśli ją porysujesz, zadrapania znikną przy odrobinie ciepła ze słońca lub z pistoletu grzewczego. Nazwa klarowny biustonosz pochodzi od pochodzenia produktu, gdzie był on stosowany tylko z przodu samochodu – tak jak skórzane biustonosze z lat 80-tych.

W dzisiejszych czasach jednak typowa instalacja obejmuje cały front. W przypadku samochodów z wyższej półki, zwyczajowo zabezpiecza się cały samochód. Materiał ten jest zarówno kosztowny w zakupie, jak i w montażu. To prowadzi nas do celu tego zapisu. Jaki jest koszt powłoki ochronnej lakieru? Ile kosztuje czysty biustonosz?

Istnieje wiele różnic w cenach folii ochronnych do farb. Na cenę ma wpływ wielkość samochodu i jego ilość, która zostanie pokryta. To wszystko powiedziane, możemy ustalić dwie ceny bazowe do omówienia, które są generalnie zgodne z branżą.

Powiedzmy więc, że typowy przedni stanik przezroczysty, który zawiera przedni zderzak, kaptur, przednie błotniki i boczne lusterka, to $2,000.

Dla pełnej warstwy ochronnej farby na ciało dobrą średnią wynosiłaby 6.000 dolarów.

Teraz oczywiście, jeśli kupiłeś małą Mitsubishi Mirage za 14 000 dolarów, prawdopodobnie nie wydasz 2000 dolarów na ochronę frontu. Jednak kiedy zaczynasz wychodzić poza granicę 25.000 dolarów za nowy samochód, zaczyna to mieć dużo większy sens.

W tym momencie wydaje się, że każdy, kto wydaje mniej niż 35 000 dolarów na samochód, jest mniej skłonny wydać 2 000 dolarów na ochronę frontu.

Są oczywiście wyjątki. Ze względu na korzyści płynące z tych rzeczy, umieszczam je na nowych samochodach, bez względu na ich cenę. Jest to typowe dla entuzjastów samochodów – przeciętny dojeżdżający codziennie do pracy często nie jest zainteresowany i jest zadowolony z tego, że może mieszkać z wszystkimi żetonami skalnymi. Może to dlatego, że nie wiedzą nic lepszego.

Przejdźmy jednak do rzeczy. Czy cena folii zabezpieczającej farbę jest tego warta?

Absolutnie! Z kilku powodów.

Po pierwsze, jest wartość emocjonalna. Kupno nowego samochodu i zobaczenie, jak szybko pogarsza się przód, całkowicie utrudniają korzystanie z samochodu. Przez pierwsze 10 000 mil będziesz czuł każdy kamyk, który uderzy w samochód, jak gdyby zrywał ci twarz. Nie ma mowy, abyś mógł cieszyć się jazdą swoim nowym samochodem w każdych warunkach, jeśli martwisz się, że uderzą w niego kamienie. To się stanie. Jeśli nie zamontujesz folii zabezpieczającej lakier, Twój lakier ulegnie rozdrobnieniu.

Wartość, którą oferuje, nie może być dokładnie określona ilościowo. To naprawdę zależy od ciebie. Ile to jest dla ciebie warte?

Po drugie, jest wartość odsprzedaży. Raz po raz udowodniono, że jeśli masz doskonały przód, to Twój samochód jest bardziej skłonny do sprzedaży… i to za wyższą cenę, niż gdyby cały przód był rozdrobniony. Tak, początkowe uderzenie $2,000, aby chronić przód trochę kłuje. Ale możesz cieszyć się czystym samochodem przez cały okres jego posiadania.

Odzyskasz te pieniądze, gdy sprzedasz samochód

Wreszcie, w przypadku samochodów, które będą własnością przez bardzo długi czas, wartość odsprzedaży może nie mieć tak dużego znaczenia. Są to samochody, które trzymasz na tyle długo, że kiedy cała przednia część jest pobita, i tak kończysz przemalowywanie. Również w tym przypadku koszt powłoki ochronnej lakieru jest całkowicie opłacalny. To bardzo proste. Dobre lakierowanie przedniej części samochodu będzie cię kosztować ponad 2000 dolarów. Nie wspominając już o tym, że i tak lepiej jest zachować oryginalny lakier bez względu na samochód.

Koszt ochrony farby

Jeśli chodzi o ochronę całego samochodu, liczby są wciąż takie same – wystarczy je tylko przeskalować. Tak, niekoniecznie skalują się liniowo, ale punkt jest ciągle ten sam. Zakładając, że średnio 6000 dolarów, jeśli kupisz Mercedesa klasy C za 75000 dolarów, możesz być na płocie i chronić cały samochód lub tylko jego przód. Każda z tych opcji jest lepsza niż żadna.

Po osiągnięciu 150.000 dolarów lub nawet 200.000 dolarów za coś takiego jak Lamborghini Huracan, to prawie nie ma mowy, aby folia ochronna była zainstalowana na całym samochodzie.

Skalowanie numerów

Aby przeskalować liczby w górę. Koszt 2 000 dolarów za ochronę frontu w samochodzie za 25 000 dolarów to około 8% ceny samochodu. W przypadku super samochodu za 200 000 dolarów, to tylko 1% jego wartości.

https://cardetailing.edu.pl/poradnik-motoryzacyjny/gqtt/jaki-jest-koszt-oklejenia-samochodu-folia.html

Previous Podkład mineralny na mokro
Next Rodzaje narkotyków

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Jak wynająć komfortowy samochód?

W ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się firmy świadczące usługi w zakresie wynajmu samochodów. Można wręcz stwierdzić, że rozwiązanie to cieszy się takim samym zainteresowaniem jak wypożyczalnia maszyn budowlanych

Motoryzacja 0 Comments

Korki w miastach kosztują każdego kierowcę średnio 3,3 tys. zł rocznie

Kierowcy i gospodarka tracą miliardy złotych przez korki w polskich miastach. Tylko w Warszawie średni koszt na jednego kierowcę to blisko 4 tys. zł – wynika z badania Deloitte i Targeo.pl. W rozładowaniu zatorów pomóc mogą

Motoryzacja 0 Comments

Leasing popularniejszy od kredytu bankowego wśród małych i średnich firm

70 proc. nowych samochodów w Polsce kupowanych jest w leasingu. Z tego mniej więcej połowę kupują mikro-, małe i średnie firmy, które zaczęły doceniać zalety tego narzędzia finansowania. Ten segment klientów staje się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź