Areszt dla pedofila recydywisty

Areszt dla pedofila recydywisty

Policjanci z komisariatu V w Częstochowie zatrzymali 35-latka, podejrzanego o napaści na tle seksualnym na dzieci. Jak ustalili śledczy, mężczyzna zaatakował 9-latkę na klatce schodowej. Został ujęty nieopodal bloku przez ojca dziewczynki. Mężczyźnie zarzuca się też jeszcze jeden atak na 12-latkę, w tej samej dzielnicy, kilka dni wcześniej. Podejrzany trafił na 3 miesiące do aresztu.

W sobotę po południu oficer dyżurny z komisariatu V otrzymał zgłoszenie interwencji w częstochowskiej dzielnicy Północ. Jak ustalili policjanci, 9-latka została zaatakowana przez mężczyznę, kiedy wchodziła do klatki schodowej jednego z bloków. Wystraszone dziecko wróciło do domu i opowiedziało o wszystkim rodzicom. Ojciec dziewczynki dogonił podejrzewanego o atak na jego córkę mężczyznę ulicę dalej i wezwał na miejsce policję.

35-latek został zatrzymany. W toku wykonywanych czynności okazało się, że do podobnego ataku, tym razem na 12-letnią dziewczynkę, doszło w tej dzielnicy już kilka dni wcześniej. Fakt ten niestety nie został wtedy zgłoszony na policję.

Wczoraj zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zgwałcenia 12-latki i zgwałcenia 9-latki. Czynów tych miał dopuścić się w warunkach recydywy. Wcześniej odbywał już bowiem karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Dzisiaj, na wniosek śledczych, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 35-latka izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Śledczy ustają szczegóły sprawy.

Osoby, które mają informacje mogące pomóc w prowadzonym śledztwie, w tym o innych atakach na dzieci w ostatnich dniach w Częstochowie, prosimy o zgłaszanie się do Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, ul. Popiełuszki 5, tel. (34) 369 1280 lub (34) 369 1255.

Previous Bił, szarpał i wyganiał z domu. Teraz trafił do aresztu
Next Pchnął kolegę nożem w serce

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

FESTYN RODZINNY „POŻEGNANIE LATA Z HUTNIKIEM” Z UDZIAŁEM DZIELNICOWYCH

W dniu wczorajszym dzielnicowi z Komisariatu Policji VI w Częstochowie uczestniczyli w festynie rodzinnym zorganizowanym przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową Hutnik przy ul. Mireckiego 29. Spotkanie było świetną okazją do poznania

Wiadomości 0 Comments

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – POLICJANCI Z CZĘSTOCHOWY TEŻ

Policjantka z Częstochowy uczestniczyła w spotkaniu inaugurującym XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Sierż. Beata Witos z wydziału ruchu drogowego częstochowskiej komendy wspólnie z

Wiadomości 0 Comments

Darmowy program PIT 2017 ułatwi roczne rozliczenie podatku

Wszystkie osoby, które w poprzednim roku podatkowym uzyskały przychody, muszą zapłacić podatek. PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych, jest to podatek bezpośredni, który wyliczamy i płacimy od dochodów lub

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!