AKCJA „ZNICZ 2017” – PODSUMOWANIE

AKCJA „ZNICZ 2017” – PODSUMOWANIE

Od 27 października od godziny 6.00 do 2 listopada do godziny 22.00 w piątek trwała policyjna akcja „ZNICZ 2017”, w której uczestniczyli policjanci ruchu drogowego, pionu prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych 7 dni na częstochowskich drogach doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

W tym roku akcja „Znicz 2017” trwała od 6.00 w piątek 27 października do 22.00 w czwartek 2 listopada. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Odnotowaliśmy 6 wypadków drogowych, doszło do 138 kolizji. Jest to wzrost, jeśli porównać tę liczbę z danymi z roku ubiegłego, kiedy kolizji było 123. W wypadkach drogowych rannych zostało 6 osób ( w roku 2016 obrażenia odniosło 7 osób). Należy podkreślić, iż wzrost zdarzeń drogowych związany jest z pewnością z faktem, iż tegoroczna akcja trwała dłużej niż w poprzednich latach. Ku zadowoleniu policjantów sam dzień 1 listopada okazał się bezpieczny.

Niestety nadal niepokojącym zjawiskiem jest utrzymująca się liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. W tym roku zatrzymano 8  takich kierujących. Niejednokrotnie kierowcy po zakrapianym obiedzie, czy kolacji, podróżują z całą swoją rodziną, która zgadza się na to, aby pijany za kierownicą narażał ich życie i zdrowie, stanowiąc również zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jako pasażerowie i świadkowie nie bądźmy obojętni i nie tolerujmy takich sytuacji! Nie pozwalajmy osobom po alkoholu zasiadać za kierownicą.

Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

Previous WSPÓLNE PATROLE CZĘSTOCHOWSKIEJ POLICJI KONNEJ I STRAŻNIKÓW LEŚNYCH
Next WYŚCIGI SAMOCHODOWE O PUCHAR PREZYDENTA CZĘSTOCHOWY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Działania „Kontrola drogowa – Pieszy”

Częstochowscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Kontrola drogowa – Pieszy”. Celem akcji było zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. Mundurowi nałożyli 29 mandatów na pieszych i 30

Wiadomości 0 Comments

DWA TRAGICZNE WYPADKI. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ!

W ostatnich dniach na terenie powiatu częstochowskiego doszło do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W jednym z nich zginął 19-letni motorowerzysta, a w drugim 30-letni pieszy. Apelujemy zarówno do kierujących

Wiadomości 0 Comments

Prelekcja dla najmłodszych pieszych

Częstochowscy mundurowi spotkali się przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Częstochowie. Tematem przewodnim prelekcji było kształtowanie prawidłowych zachowań na drodze. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego odwiedziła najmłodszych uczestników ruchu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!