AKCJA „ZNICZ 2017” – PODSUMOWANIE

AKCJA „ZNICZ 2017” – PODSUMOWANIE

Od 27 października od godziny 6.00 do 2 listopada do godziny 22.00 w piątek trwała policyjna akcja „ZNICZ 2017”, w której uczestniczyli policjanci ruchu drogowego, pionu prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych 7 dni na częstochowskich drogach doszło do 6 wypadków, w których rannych zostało 6 osób. Na szczęście obyło się bez ofiar śmiertelnych. Policjanci zatrzymali 8 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu.

W tym roku akcja „Znicz 2017” trwała od 6.00 w piątek 27 października do 22.00 w czwartek 2 listopada. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób. Policjantów wspierali również funkcjonariusze straży miejskiej.

W trakcie przedłużonego weekendu, na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Odnotowaliśmy 6 wypadków drogowych, doszło do 138 kolizji. Jest to wzrost, jeśli porównać tę liczbę z danymi z roku ubiegłego, kiedy kolizji było 123. W wypadkach drogowych rannych zostało 6 osób ( w roku 2016 obrażenia odniosło 7 osób). Należy podkreślić, iż wzrost zdarzeń drogowych związany jest z pewnością z faktem, iż tegoroczna akcja trwała dłużej niż w poprzednich latach. Ku zadowoleniu policjantów sam dzień 1 listopada okazał się bezpieczny.

Niestety nadal niepokojącym zjawiskiem jest utrzymująca się liczba kierowców, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. W tym roku zatrzymano 8  takich kierujących. Niejednokrotnie kierowcy po zakrapianym obiedzie, czy kolacji, podróżują z całą swoją rodziną, która zgadza się na to, aby pijany za kierownicą narażał ich życie i zdrowie, stanowiąc również zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Jako pasażerowie i świadkowie nie bądźmy obojętni i nie tolerujmy takich sytuacji! Nie pozwalajmy osobom po alkoholu zasiadać za kierownicą.

Podczas trwania akcji nie otrzymaliśmy żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

Previous WSPÓLNE PATROLE CZĘSTOCHOWSKIEJ POLICJI KONNEJ I STRAŻNIKÓW LEŚNYCH
Next WYŚCIGI SAMOCHODOWE O PUCHAR PREZYDENTA CZĘSTOCHOWY

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZAPRASZAMY JUŻ W NIEDZIELĘ NA PIELGRZYMKĘ ŚRODOWISKA POLICYJNEGO

W najbliższą niedzielę, już po raz szesnasty w Częstochowie odbędą się Jasnogórskie Spotkania Środowiska Policyjnego. Przybędą na nie policjanci, pracownicy policji oraz osoby związane z policją z całego kraju. Swój

Wiadomości 0 Comments

ZALECANE OBJAZDY TRASY DK1 NA REMONTOWANYM ODCINKU KOŚCIELEC-CZĘSTOCHOWA

W związku z trwającymi remontami Drogi Krajowej nr 1 na odcinku Kościelec-Częstochowa, policjanci wskazują alternatywne drogi objazdów, które pomogą sprawniej pokonać ten odcinek trasy. Apelujemy przy tym o zachowanie ostrożności

Wiadomości 0 Comments

Areszt za uprawę, posiadanie i udzielanie narkotyków

Policjanci z referatu do walki z przestępczością narkotykową częstochowskiej komendy zatrzymali 25-latka, podejrzanego o udzielanie marihuany, uprawę i wytwarzanie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Śledczy znaleźli w jego samochodzie i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!